Начало MotoGP News Мартин грабна победата в Германия, Баная втори, Зарко допълни тройния подиум за...

Мартин грабна победата в Германия, Баная втори, Зарко допълни тройния подиум за Дукати

232
0
Хорхе Мартин
Хорхе Мартин, снимка Ред Бул Контент Пуул

Хорхе Мартин спечели състезанието за Голямата награда на Германия в MotoGP. Пилотът на Прамак Дукати записа втори пореден успех на пистата Заксенринг след триумфира и във вчерашния спринт. Втори на 64 хилядни завърши Франческо Баная с Дукати. Последното място на подиума бе заето от съотборника на Мартин Йохан Зарко. Така Дукати записа още един троен успех от началото на сезон 2023 в MotoGP.

Около един час преди старта на Гран при на Германия стана ясно, че Марк Маркес няма да участва в днешния старт на Заксенринг. Състезателят на Хонда претърпя инцидент по време на сутрешната загрявка, след който получи лека фрактура на едната си ръка. Така японският производител остана със само един представител на стартовата решетка- Такааки Накагами.

Чудесно време посрещна пилотите и отборите преди началото на основното състезание в Германия. Температурата на въздуха бе 27 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 48. За разлика от предишните два дни, този път слънцето успя да изгрее над пистата Заксенринг

Милър отново имаше най-добра стартова реакция. Пилотът на КТМ поведе след преминаването на първите няколко завоя на трасето в Германия. Втори бе Баная, следван от Марини, Мартин, Байндър, Зарко, Маркес, Еспаргаро, Куартараро и Бастианини.

Милър загуби водачеството още преди края на първата обиколка. Австралиецът бе погълнат от Баная, Мартин и Марини. Пети се движеше Байндър, следван от Безеки, Зарко, Еспаргаро, Маркес и Куартараро. Малко след това Мартин мина пред Баная и поведе, докато Марини се защитаваше от Байндър.

Мартин продължаваше да води след първите изминаване на 5 обиколки от надпреварата в Германия. Испанецът имаше аванс от 7-8 десети спрямо Баная, който на свой ред бе на около секунда спрямо Марини, Байндър и Зарко. Французинът се справи с Милър и се включи в битката за последното място на подиума.

22 тура преди финала Маверик Винялес получи повреда в своя мотоциклет. Пилотът на Априлия успя безопасно да стигне до бокса и приключи участието си в Гран при на Германия 2023. Същевременно Мартин водеше пред Баная, Байндър, Марини, Зарко, Милър и Безеки.

Мартин остана на първата позиция при преполовяването на състезателната дистанция в Германия. Пилотът на Прамак Дукати бе преследван от Баная. Зад тях на повече от 4 сек. се движеха Байндър, Зарко, Марини и Безеки. В същотов време Куартараро бе извън топ 10.

10 тура преди края Брад Байндър също отпадна от старта в Германия. Пилотът на КТМ претърпя хайсайд на завой №8, след което бе закаран за преглед в медицинския център на пистата Заксенринг. В челото Баная успя да изпревари Мартин

Мартин си върна водачеството и отново опита да се откъсне от Баная. Италианецът обаче бе плътно по петите на своя съперник и не му позволяваше да избяга. Двамата водеха оспорвана битка в заключителната фаза от състезанието и дори имаха контакт 2 тура преди финала.

В последната обиколка Баная се доближи максимално близо до Мартин и опита атака в последния завой. Испанецът обаче имаше малко по-добро ускорение към старт-финалната права и пръв пресече линия при развяването на карирания флаг. Баная остана втори с изоставане от 64 хилядни. Трети остана другият пилот на Прамак Йохан Зарко.

Четвърт и пети завършиха пилотите на VR46 Дукати Марко Безеки и Лука Марини. Шести остана Джак Милър с КТМ, следван от Алекс Маркес (Грезини Дукати), Енеа Бастианини (Дукати), Фабио Ди Джанантонио (Грезини Дукати) и Мигел Оливейра (RNF Априлия). Топ 15 бе допълнен от Аугусто Фернандес (Tech3 GasGas), Франко Морбидели и Фабио Куартараро от Ямаха, Такааки Накагами (LCR Хонда) и Раул Фернандес (RNF Априлия).