Начало Други Мик Шумахер с нова победа във Формула 3

Мик Шумахер с нова победа във Формула 3

62
0
Мик Шумахер

Синът на Михаел Шумахер – Мик, спечели 4-ата си победа за сезона в европейската Формула 3. Германецът спечели първото състезание от уикенда на Нюрбургринг, като остави зад себе си съотборника си в Prema Theodore Racing Робърт Шварцман и Даниел Тиктъм.

Шумахер стартира по-добре от втора позиция спрямо Шварцман и поведе колоната, след което запази лидерството до финала. С успеха Мик излезе на 2-о място в генералното класиране с 211 т. Лидер е Тиктъм с 237 т.

Днес предстоят 2-ото и 3-ото състезание от уикенда на немската писта, а до края на сезона след това има още 2 кръга или 6 надпревари.

Мик не започна добре сезона и до първата половина от сезона имаше само 2 подиума, но в последните състезания бележи значителен прогрес и за 8 състезания има 4 победи и едно 3-о място.

Пред началото на уикенда във Формула 3 Мик изпробва и автомобил от германския сериите DTM на Нюрбургринг. Той кара Mercedes-AMG C63 DTM, като бе поканен за теста от шефа на серии и бивш пилот в F1 Герхард Бергер.