194
0
Джак Милър
Джак Милър, снимка Дукати
Джак Милър излезе на върха след първите две свободни тренировки за Гран при на Валенсия в MotoGP. На пистата Рикардо Тормо пилотът на Дукати записа най-бързата обиколка за 1:30.927, като изпревари с 12 хилядни Пол Еспаргаро от Хонда. Трети на 68 хилядни финишира съотборникът на Милър Франческо Баная.

Условията в първата свободна тренировка бяха много тежки. На трасето бе завалял дъжд, който не позволи на състезателите да подобрят своите постижения. Най-доброто време записа Лекуона, следван от Джак Милър и Мигел Оливейра.

В следобедната сесия пистата изсъхна и времената значително се подобриха.

Куартараро претърпя инцидент, а Морбидели временно излезе начело. В крайна сметка Милър завъртя най-бързия тур и излезе начело в общото класиране. До него на първа редица бяха Пол Еспаргаро и Франческо Баная. На втора редица финишираха Алекс Ринс със Сузуки, Хорхе Мартин (Прамак Дукати) и Такааки Накагами (LCR Хонда). Топ 10 бе допълнен от съотборникът на Ринс Жоан Мир, Брад Байндър с КТМ, Андреа Довициозо (Ямаха SRT) и Йохан Зарко с другия мотор на Прамак.