Начало Moto News MotoE: Ферари спечели второто състезание на Мизано

MotoE: Ферари спечели второто състезание на Мизано

185
0
Матео Ферари, MotoE
Матео Ферари, снимка Грезини

Матео Ферари спечели второто състезание на пистата Мизано. Пилотът на Грезини Рейсинг завърши пред Матиа Касадей (Pons Racing 40) и Ерик Гранадо (LCR E-Team). Това бе втора победа за бившия шампион в световната купа на MotoE. Това бе последно състезание както за сезон 2022 при електрическите мотоциклети, така и за сегашният доставчик Енерджика. От следващата година всички мотори в MotoE ще бъдат доставяни от Дукати.

Най-добрата стартова реакция след изгасването на червените светофари бе на Касадей. Италианецът поведе пред новия шампион Доминик Агертер, Гранадо и Торес. Ферари направи лош старт и загуби няколко позиции, които след това успя бързо да навакса.

Касадей остана начело до преполовяването на второто състезание в Мизано. Четири обиколки преди финала той бе изпреварен от Агертер. Зад тях се движеха Гранадо, Ферари и Торес.

В последната обиколка и половина в Мизано имаше четворна борба за първата позиция. Агерер допусна грешка във втория завой и се срина до четвъртото място. Така Касадеj, Ферари и Торес останаха главните претенденти за първото място.

В сами финал на втората надпревара в Мизано Ферари изпревари Касадей и грабна успеха пред родна публика. Последното място на подиума бе заето от Гранадо.

Четвърти финишира новият шампион Доминик Агертер (Dynavolt Intact GP MotoE), следван от Жорди Торес (Pons Racing 40), Николо Канепа (RNF MotoE Team), Мигел Понс (LCR E-Team), Алекс Ескриг (Tech 3 E-Racing), Хикари Окубо (Avant Ajo MotoE) и Кевин Занони (Sic58 Squadra Corse).

Във финалното класиране за сезон 2022 в световната купа на MotoE Агертер завърши на първа позиция с актив от 227 т. Втори е Гранадо със 192.5 т. Топ 5 допълват Ферари (162.5). Касадей (156) и Понс (124).