Начало Moto News MotoE: Гранадо спечели съкратената втора надпревара на Асен

MotoE: Гранадо спечели съкратената втора надпревара на Асен

182
0
Eрик Гранадо, MotoE
Eрик Гранадо, снимка Мишлен

Ерик Гранадо спечели съкратената втора надпревара на Асен. Нидерландската писта бе домакин на четвъртия кръг от сезон 2022 в световната купа на MotoE. Пилотът на LCR E-Team се движеше на първа позиция при развяването на червения флаг. Втори завърши победителят от първото състезание на Асен Доминик Агертер (Dynavolt Intact GP), следван от Матиа Касадей (Pons Racing 40).

Стартът на второто състезание в MotoE бе забавен заради завалял дъжд на пистата Асен.

Пилотите от MotoE направиха една загряваща обиколка, за да проверят състоянието на трасето. Междувременно състезателната дистанция бе намалена с една обиколка.

Касадей имаше най-добра стартова реакция и поведе колоната след преминаването на първи завой. Зад него бяха Агертер, Ферари и Гранадо.

Гранадо успя да поведе в класирането, следван от Агертер и Касадей. В дъното на топ 10 съотборникът на бразилеца Мигел Понс изпусна своя мотоциклет на пети завой и бе ударен от Марк Алкоба (Aspar Team). Това доведе до червен флаг и спиране на надпревара на Асен.

В крайна сметка състезанието така и не бе рестартирано. По този начин Гранадо записа трети успех от началото на сезон 2022 в MotoE. Подиумът бе допълнен от Агертер и Касадей.

Четвърти финишира Матео Ферари (Грезини Рейсинг), следван от Николо Канепа (RNF MotoE Team), Алекс Ексриг (Tech3 E-Racing), Кевин Манфреди (Прамак Рейсинг), Мария Ерера (Aspar Team), Кевин Занони (Sic58 Squadra Corse) и Ектор Гарзо (Tech3 E-Racing).

В общото класиране Агертер продължава да води пред Гранадо, Ферари, Касадей и Понс.