Начало MotoGP News MotoE: Касадей спечели първия старт на Ред Бул Ринг

MotoE: Касадей спечели първия старт на Ред Бул Ринг

64
0
Матиа Касадей
Матиа Касадей, снимка Мишлен

Матиа Касадей спечели първия старт на Ред Бул Ринг. Пилотът на HP Pons Los40 записа втори успех от началото на сезона в MotoE. Втори финишира Ерик Гранадо (LCR E-Team), а трети остана Кевин Занони (Sic58 Squadra Corse).

Ред Бул Ринг приема кръг №6 от сезон 2023 в световния шампионат на MotoE. Състезанията се провеждат на писта с дължина 4.348 км. Ред Бул Ринг е едно от трасетата, които са домакини на надпревари от MotoE от 2019 г. насам

Времето преди началото на първото състезание в Ред Бул Ринг беше сухо и слънчево. Температурата на въздуха бе 25 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 28.

Занони поведе след изгасването на червените светофари. Италианецът бе плътно следван от Гранадо, Ферари, Касадей, Гарзо и Окубо. По-назад имаше инцидент, в който участваше Андреа Мантовани (RNF MotoE Team).

Касадей поведе малко преди края на третата обиколка от старт №1 на пистата „Ред Бул Ринг“. Италианецът бе следван от Касадей, Ферари, Гранадо, Понс, Окубо, Гарзо, Торес, Спинели и Манфреди.

Касадей и Ферари водеха оспорвана борба за първото място. Двамата успяха да се пооткъснат от своите преследвачи. Зад тях се движеха Гранадо, Занони и Понс. Последният получи наказание от стюардите и трябваше да премине през дългата обиколка на Ред Бул Ринг.

Ферари поведе 4 тура преди финала на първия старт на Ред Бул Ринг. Италианецът бе плътно следван от Касадей, Занони и Гранадо. Същевременно Хикари Окубо (Tech3 E-Racing) приключи участието си в надпреварата.

Ферари запази водачеството в началото на последнията обиколка на Ред Бул Ринг. Състезателят на Грезини Рейсинг обаче катастрофира на седми завой. Така той на практика унищожи шансовете си за титлата.

Отпадането на Ферари позволи на Касадей да запише втори пореден успех след този на Силвърстоун. До него на подиума се качиха Гранадо и Занони.

Четвърти и пети финишираха Ектор Гарзо (Dynavolt Intact GP) и Жорди Торес (Aspar Team). Шести остана Мигел Понс (LCR E-Team), следван от Алесандро Законе (Tech3 E-Racing), Мика Перес (RNF MotoE Team), Кевин Манфреди (Sic58 Squadra Corse) и Тито Рабат от тима на Прамак Рейсинг.