Начало Top Moto News MotoE: Касадей спечели второто състезание във Великобритания

MotoE: Касадей спечели второто състезание във Великобритания

117
0
Матиа Касадей
Матиа Касадей, снимка Мишлен

Матиа Касадей спечели второто състезание във Великобритания. Пилотът на HP Pons Lons40 записа първи успех през настоящата кампания в MotoE. Втори финишира Ерик Гранадо (LCR E-Team). Последното място на подиума бе заето от съотборника на Касадей Николас Спинели.

Силвърстоун прие кръг №5 от сезон 2023 в световния шампионат на MotoE. Британското трасе е с дължина 5.891 км, което го прави най-дългото в историята на MotoE. Силвърстоун е единственото напълно ново трасе през тазгодишната кампания в поддържащия електрически шампионат. По-рано днес се проведе първото състезание от рейс уикенда във Великобритания, което бе спечелено от Ранди Круменахер.

Времето преди началото на втория старт във Великобритания отново бе хладно и дъждовно. Температурата на въздуха бе едва 13 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 17. Подобно на състезанието по-рано днес, трасето бе доста мокро

Касадей имаше най-добър старт и поведе след изгасването на червените светофари. Италианецът бе следван от Гранадо, Гарзо, Манфреди и Ферари. Малко след старта имаше инцидент, в който бяха замесени Тито Рабат (Прамак Рейсинг), Ранди Круменахер (Dynavolt Intact GP), Кевин Занони (Sic58 Squadra Corse) и Алесандро Законе (Tech3 E-Racing). За щастие всички състезатели бяха добре след верижната катастрофа, която бе разследвана от стюардите на ФИМ.

Касадей остана начело след първите две обиколки от следобедното състезание във Великобритания. Италианецът бе следван от Гранадо, Гарзо, Мандфреди, Ферари, Спинели, Торес и Манфреди. Същевременно Мигел Понс (LCR E-Team) също приключи участието си в надпреварата на мокрото британско трасе.

Касадей и Гранадо продължиха борбата си за първото място в последните две обиколки във Великобритания. Зад тях имаше оспорвана битка за последното място на подиума. В нея бяха замесени Гарзо, Спинели, Торес и Ферари.

Касадей в крайна сметка пресече пръв линия при развяването на карирания флаг. Италианецът записа първи успех през тазгодишната кампания в MotoE и общо трети в кариерата си. До него на подиума се качиха Гранадо и Спинели.

Четвърти финишира Жорди Торес (Aspar Team), следван от Ектор Гарзо (Dynavolt Intact GP) и Андреа Мантовани (RNF MotoE Team). Топ 10 във последния старт за уикенда във Великобритания допълниха Матео Ферари (Грезини Рейсинг), Хикари Окубо (Tech3 E-Racing), Кевин Манфреди (Sic58 Squadra Corse) и Мика Перес (RNF MotoE Team).

Торес запазва лидерството във временното класиране след двата старта във Великобритания. Испанецът е следван от Ферари, Касадей, Круменахер и Гарзо.