Начало Top Moto News MotoE: Круменахер триумфира в първия старт на Силвърстоун

MotoE: Круменахер триумфира в първия старт на Силвърстоун

141
0
Ранди Круменахер
Ранди Круменахер, снимка Intact GP

Ранди Круменахер триумфира в първия старт на Силвърстоун. Пилотът на Dynavolt Intact GP показа отлична скорост на мокрото британско трасе и записа първи успех откакто се присъедини към MotoE. Втори завърши Кевин Манфреди (Sic58 Squadra Corse), а трети остана Ерик Гранадо (LCR E-Team).

Силвърстоун приема кръг №5 от сезон 2023 в световния шампионат на MotoE. Британското трасе е с дължина 5.891 км, което го прави най-дългото в историята на MotoE. Силвърстоун е единственото напълно ново трасе през тазгодишната кампания в поддържащия електрически шампионат

Времето преди началото на старт №1 в Силвърстоун бе хладно и дъждовно. Температурата на въздуха бе 13 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 16. Състезателите бяха с гуми на Мишлен за мокра настилка.

Гранадо поведе след изгасването на червените светофари. Бразилецът спечели вчерашната квалификация на Силвърстоун, която обаче се проведе на суха писта. Зад Гранадо се движеха Спинели, Гарзо, Ферари. Круменахер, Манфреди и Занони.

Гранадо продължи да води след края на първата обиколка на мократа писта „Силвърстоун“. Бразилецът бе изпреварен от Круменахер и Гарзо на правата „Хангар“. Четвърти се движеше Манфреди, следван от Касадей, Спинели, Торес, Понс, Ферари и Перес.

Гарзо поведе 3 тура преди края на първото състезание на Силвърстоун. Испанецът изпревари Круменахер в техничния участък във втори сектор. Зад двамата бяха Манфреди, Гранадо, Спинели, Касадей, Торес, Понс и Ферари, който изтърпя наказание.

Круменахер поведе 2 тура преди финала. Швейцарецът успя да задържи първото място до края на старт №1 на мократа писта Силвърстоун. До него на подиума се качиха Манфреди и Гранадо.

Четвърти финишира Ектор Гарзо (Dynavolt Intact GP), следван от Жорди Торес (Aspar Team), Матиа Касадей (HP Pons Los40) и Мигел Понс (LCR E-Team). Топ 10 допълниха Матео Ферари (Грезини Рейсинг), Мика Перес и Андреа Мантовани (RNF MotoE Team). По-късно днес предстои старт №2 на Силвърстоун, който най-вероятно отново ще се проведе при дъждовни условия.