Начало Moto News MotoE: Торес спечели първия старт на пистата Льо Ман

MotoE: Торес спечели първия старт на пистата Льо Ман

164
0
Жорди Торес
Жорди Торес, снимка Мишлен

Жорди Торес спечели първия старт на пистата Льо Ман, първи кръг от сезон 2023 в MotoE. Пилотът на Aspar Team записа първи успех в световния шампионат с електрически мотоциклети от 2021 г. насам. Втори и трети финишираха състезателите на Dynavolt Intact GP MotoE Ектор Гарзо и Ранди Круменахер.

Днес MotoE започна нова ера в своята кратка история тъй като вече има статут на световен шампионат. Освен това пилотите и отборите от FIM Enel MotoE World Championship вече използват мотори на Дукати

Тази година се провежда петата кампания в MotoE. Според календара за сезон 2023, състезателите ще участват в общо 16 старта, които се провеждат на 8 европейски писти. Сред тях има както стари такива (Льо Ман, Мизано, Ред Бул Ринг), така и чисто нови (Силвърстоун), както и такива, които се завръщат (Заксенринг). В допълнение, двете състезания от всеки един уикенд вече се провеждат изцяло в съботния ден.

Стартът на първия старт за сезон 2023 в MotoE бе забавен с 15 минути заради технически причини. От рейс контрола все пак успяха да поправят всичко навреме и да не забавят провеждането на останалите сесии на пистата Льо Ман.

Гарзо поведе след изгасването на червените светофари в Льо Ман. Испанецът бе следван от Ферари, Торес, Спинели, Понс и Касадей.

Гарзо и Ферари водеха оспорвана борба за първото място, следвани от Торес, Спинели и Касадей. За съжаление Спинели (HP Pons Los 40) приключи участието си в надпреварата след падане на 11-ти завой.

В следващите няколко тура на пистата в Льо Ман имаше още няколко инцидента, в които участваха Матиа Касадей (HP Pons Los 40) и Мигел Понс (LCR E-Team) и Матео Ферари (Грезини Рейсинг). Междувременно Гарзо и Торес водеха борбата за първото място.

До края на първия старт в Льо Ман Торес удържа първото място въпреки атаките на Гарзо. Последното място на подиума бе заето от Круменахер.

Четвърти и пети завършиха Кевин Занони (Sic58 Squadra Corse) и Хикари Окубо (Tech3 E-Racing). Шести остана Тито Рабат (Прамак Рейсинг), следван от Кевин Манфреди (Sic58 Squadra Corse), Алесандро Законе (Tech3 E-Racing), Алесио Финело (Грезини Рейсинг) и Лука Салвадори (Прамак Рейсинг).