Начало MotoGP News MotoGP: Фантастична първа победа на Петручи на Муджело

MotoGP: Фантастична първа победа на Петручи на Муджело

673
0

Фантастично състезание! Фантастична последна обиколка! И фантастична първа победа на Данило Петручи (Mission Winnow Ducati). Какво по-хубаво от това! Италиански пилот постига първи успех с италиански мотоциклет на Муджело за Гран при на Италия.  И пред очите на над 83 000 зрители.  Това е 4-ият различен пилот, спечелил състезание тази година.

На подиума асистенти на Петручи бяха лидерът в шампионата Марк Маркес (Repsol Honda) – на 0,043 сек. и Андреа Довициозо (Mission Winnow Ducati).

Дови, който стартира в своята Гран при №300, остана на 0,338 сек. С второто си място, Маркес продължава да е лидер във временното класиране със 115 т., пред Довициозо със 103.

Състезанието започна бурно. Шампионът Маркес стартира от първа позиция и взе холшота. Втори след него обаче се нареди Кал Кръчлоу (LCR Honda CASTROL). Довициозо от 9-и на старта, но стана 3-и, а след него бе Петручи. Страхотна атака направи и Джак Милър (Pramac Racing Ducati), който стигна до 3-о място. Двете машини на Ducati изпревариха Кръчлоу. Така начело бяха три мотора от марката – Дови, Петручи и Милър. Едва 4-и бе Маркес.

Шампионът атакува Милър и му отне 3-ото място. Алекс Ринс от (Suzuki Ecstar) също направи феноменален старт и спечели 7 позиции. Той също изпревари австралиеца и зае 4-а позиция. Така в челото се оформи карето Дови, Петручи, Маркес и Ринс. В същото време Валентино Роси (Monster Energy Yamaha MotoGP) падна  на Арабиата 2 и  не продължи.

Ринс започна устремна атака, стана втори, а после и поведе. След него бяха Петручи, Довициозо и Маркес.

Но това бе само в бавната част на пистата. Когато лидерския квартет излезе на дългата права, се видя колко скорост липсва на Suzuki. Ринс отново бе изпреварен от Петручи, Дови и Маркес.  В същото време тестовия пилот на Ducati Микеле Пиро,  който кара с уайлд кард за Mission Winnow Ducati, постигна максимална скорост от 347 км/ч.

Започна битка в стил Moto 3 между Петручи, Маркес, Довициозо и Ринс. Дови изпревари Маркес 4 обиколки преди края.  После задмина и Петручи, но за кратко. Данило пак се върна начело. За момент първи стана Маркес, но бе приклещен от двамата пилоти на Ducati. Той изостана и в последния завой отново предприе атака за да отмъкне първото място от Петручи. Не му достигнаха 43 стотни.

След 8 сезона при кралете, Петручи най-после спечели. И се разплака след финала, още докато беше а пистата.

Четвърти стана Ринс, следван от Такаки Нагкагами (LCR Honda IDEMITSU). Това е най-доброто класиране на японеца досега.  След него – 6-и бе Маверик Винялес (Monster Energy Yamaha MotoGP). Това бе най-бързият пилот на Yamaha. На 7-а позиция се нареди Микеле Пиро. След него, 8-и бе Кал Кръчлоу. Британецът бе сред лидерите, но се срина назад в класирането.

Топ 10 оформиха Пол Еспаргаро (Red Bull KTM Factory Racing) и Фабио Куартараро (Petronas Yamaha SRT). Французинът имаше отличен уикенд и на тренировките, и на квалификациите, но на състезанието загуби високо си темпо.