Начало Moto News MotoGP: Лоренсо с втора поредна победа за Ducati

MotoGP: Лоренсо с втора поредна победа за Ducati

83
0

Хорхе Лоренсо спечели втора поредна победа за Ducati, като стартира за първи път с този мотоциклет от първа позиция. Той бе най-бърз в Гран при на Каталуня, като поведе малко след старта и контролираше цялото състезание. Пилотът от Майорка успя да задържи зад себе си световния шампион и лидер в класирането Марк Маркес (Repsol Honda), като на финала преднината му бе 4,479 сек. Трети, отново на подиума стъпи Валентино Роси (Movistar Yamaha MotoGP) на 6,098 сек. Доктора финишира 3-и в трето поредно състезание.

При старта най-бързо напред се изстреля Маркес. Същото упражнение направи Андреа Яноне (Suzuki Ecstar), който зае втора позиция пред двете машини на Ducati – на Лоренсо и на Андреа Довициозо. Още в края на първия тур Лоренсо изпревари Маркес и пое лидерството.  На 9-ата обиколка Довициозо падна на завой 5, не завърши за 3-и път този сезон и пак остана без точки. Валентино Роси се закрепи на трета позиция и до края тази тройка бе начело на колоната. Дани Педроса (Repsol Honda) бе на 4-о място, но го отстъпи в последната част на Кал Кръчлоу (LCR Honda CASTROL). Дани стана 5-и, а Honda имаше три машини в топ 5.

Шест обиколки преди края мотоциклетът на Тито Рабат (Reale Avintia Racing) избухна в пламъци. Преди това двигателят му изпуши и след това се запали, като се наложи маршалите край трасето да гасят мотора. След две обиколки падна и Хафиз Сиахрин (Monster Yamaha Tech 3).

Шести финишира Маверик Винялес (Movistar Yamaha MotoGP) като малко, около една десета не му достигна да отнеме мястото на Педроса. Седми стана Данило Петручи (Monster Yamaha Tech 3), следван от Алвапро Баутиста (Angel Nieto Team). Яноне завърши 10-и с проблемите и грешките, които направи.

С второто си място Маркес увеличи преднината си във временното класиране и сега има 115 т. На второ място излезе Валентино Роси с 88, а 3-и е Винялес със 77. След него е Зарко със 73.