Начало Moto News MotoGP: Маркес с 10-и пореден триумф

MotoGP: Маркес с 10-и пореден триумф

78
0

Световният шампион в MotoGP Марк Маркес спечели 10-а поредна победа за сезона в Гран при на Индианополис. На подиума му асистираха Хорхе Лоренсо и Валентино Роси.

С този успех пилотът на Repsol Honda стана първият с 10 поредни победи във висшия клас след Мик Дуън през 1997 г. Освен това той донесе триумф номер 100 за испанските пилоти във висшия клас и №500 за испанците във всички класове.

Битката на Маркес приключи в 11-ата обиколка на обновената писта Индианополис, когато дръпна пред Лоренсо и започна битка с Роси за лидерската позиция. След като излезе начело на колоната, Маркес вече нямаше проблеми да спечели 10-ото си поред състезание през този сезон с 2 секунди преднина. Лоренсо пък изпревари съотборника си Роси за второто място, след като Доктора водеше в началния етап на надпреварата. Той се бореше с Андреа Довициозо, който стартира добре, но след това изостана до 7-о място. Все пак Роси ознаменува състезанието с това, че стана първият пилот, който премина границата от 4000 спечелени точки.

Дани Педроса (Repsol Honda Team) финишира 4-и, след като тръгна от осмо място на старта и бе избрал по-твърдата предна гума. Пол Еспаргаро (Monster Yamaha Tech3) стана 5-и, а съотборникът му Брадли Смит пресече финала 6-и, въпреки тежката катастрофа, която направи в събота преди състезанието и контузи пръста си. Карл Кръчлоу стана 8-и, на 20 секунди след съотборника си Довициозо. Скот Рединг (GO&FUN Honda Gresini) бе след Кръчлоу – 9-и, а Хироши Аояма (Drive M7 Aspar) с Honda оформиха топ 10. Неговият съотборник Леон Камие отпадна 6 обиколки преди края.

Отпаднаха още Хектор Барбера (Avintia Racing) и Данило Петручи (IodaRacing Project) с технически проблеми. На първата обиколка, на завой 4 Алваро Баутиста (GO&FUN Honda Gresini) катастрофира с Йони Ернандес (Energy T.I. Pramac Racing).На 13-ата обиколка Щефан Брадъл (LCR Honda MotoGP) и Алекс Еспаргаро (NGM Forward Racing) се блъснаха. Брадъл падна и отпадна, а моторът на Еспаргаро беше доста постардал. Андреа Яноне (Pramac Racing) спря с проблем на 17-ата обиколка.