Начало Moto News МотоGP: Маркес подобри рекорд на Хейлууд

МотоGP: Маркес подобри рекорд на Хейлууд

96
0
Марк Маркес

Марк Маркес подобри рекорд на Майк Хейлууд с днешната си победа в Гран при на Франция от световния шампионат на МотоGP.

Пилотът на Хонда бе десети след старта, но до финала пак бе пръв. Това бе пети пореден успех за него. На 21 години и 90 дни Марк стана най-младият пилот с 5 последователни успеха – рекорд, държан от 1962 г. досега от Майк Хейлууд.

Състезанието беше страхотно за мен, особено след първата обиколка. В началния тур бях може би прекалено спокоен. Знаех, че ритъмът ми е добър – вероятно увереността ми бе твърде голяма. След това [Хорхе] Лоренцо ме изпревари, отворих повече и още пилоти ме задминаха. После успях да направя някои страхотни изпреварвания. Когато видях, че [Валентино] Роси отваря малка разлика, натиснах на 100%. Много ми хареса. Мислех, че ще водим битка, когато настигнах Валентино. Той обаче допусна грешка, която ми позволи да изляза напред. След това пак натиснах и аз избягах напред – коментира Маркес.

Испанският пилот заяви, че е много щастлив с петата си победа и се радва на момента:

Може да е изглеждало лесно, но бе трудно да взема победата. Няма да спечелим всички състезания, понякога трябва просто да сме на подиума.

Точно преди уикенда във Франция Маркес подписа нов двегодишен договор с Хонда. Той спечели световния шампионат още в дебютния си сезон в МотоGP и е непобедим досега във втория. Авансът му в генералното класиране е 42 точки пред съотборника му Дани Педроса.