Начало MotoGP News MotoGP: Маркес разби надеждите на всички в Аржентина

MotoGP: Маркес разби надеждите на всички в Аржентина

683
0

Марк Маркес (Repsol Honda) спечели Гран При на Аржентина. Той бе най-бърз на пистата Термас де Рио Ондо, като разби надеждите на конкурентите си за успех.

Световният шампион финишира с повече от 9 секунди аванс пред втория Валентино Роси (Monster Energy Yamaha MotoGP). Трети стана Андреа Довициозо (Mission Winnow Ducati). Двамата италианци се бориха до последно за второто място.

Маркес направи отличен старт и поведе, следван от Маверик Винялес (Monster Energy Yamaha MotoGP). Зад испанеца бяха Довициозо, Роси и Джак Милър (Pramac Racing). Маркес дръпна със секунда на първата обиколка и с 2.4 сек. след втората.

Зад него битката бе между Дови, Роси, Милър, Кал Кръчлоу (LCR Honda Castrol) и Франко Морбидели (Petronas Yamaha SRT). Кръчлоу бе наказан от дирекцията на състезанието с преминаване през питлейна заради фалстарт. Така победителят от миналата година в Аржентина бе лишен дори и от подиум.

Маркес водеше на 8-ата обиколка с 5 секунди, а след него 6 пилоти се бяха събрали в една.

Данило Петручи (Mission Winnow Ducati) и Винялес се присъединиха към групата.  Дови и Роси започнаха битка. Доктора го изпревари на 9-ия тур, като държеше втора позиция в половината състезание.

От второ до седмо място имаше половин секунда разлика, а пилотите се бяха разделили по двойки – Доктора с Дови, Морбидели и Петручи, Ринс и Милър. Маркес водеше с 12 секунди.

Дови и Роси се откъснаха пред останалите пилоти, движещи се в пакет.  Петручи, Ринс и Милър се бореха да 4-о място. Ринс и Милър бяха по-бързи преди финала от Петручи. На влизане в последната обиколка Дови бе преди Роси. Дови се виждаше втори, когато Доктора го атакува на завой 7 и го изпревари.

Маркес спечели първата си победа за сезона. Роси стана втори и взе първия си подиум от Германия през 2018 г. Дови стана трети и преди старта в Остин е с 4 т. след Маркес в шампионата.

Зад тримата имаше драма за двама пилоти на Yamaha в последната обиколка. Морбидели и Винялес приключиха участието си на завой 7. Така Милър стана 4-и, като повтори класирането си в Аржентина от 2018 г. Ринс взе 11 позиции от 16-и на старта и стана 5-и. Петручи за втори път се класира 6-и през този сезон.

Такаки Накагами с Honda за втори път влезе в топ 10 и стана 7-и. най-бърз от новаците бе Фабио Куартараро (Petronas Yamaha SRT), който взе първите си точки за сезона с 8-ото място. Братята Еспаргаро оформиха десетката. Алекс от Aprilia Racing Team Gresini стана 9-и, като изпревари с 0,3 сек. брат си Пол (Red Bull KTM Factory Racing).