Начало Moto News МотоGP: Осма поредна победа за Маркес

МотоGP: Осма поредна победа за Маркес

60
0
Марк Маркес

Марк Маркес продължи изключителната си серия в тазгодишния шампионат на МотоGP. Пилотът на Хонда спечели осма поредна победа в Ассен и изравни рекорда на италианската легенда Джакомо Агостини, който записа 8 последователни успеха през 1971 г.

Испанецът трябваше да се потруди за победата си в този кръг с Андреа Довициозо. Освен това едва не падна от мотора си в седмата обиколка. Маркес постепенно преодоля разликата от четири секунди и излезе начело с класическо изпреварване на шикана в 16-ия тур. След това дръпна напред на изсъхващото трасе и взе победата с аванс от 6,714 сек пред Довициозо.

Дани Педроса зае последното място на подиума. Четвърти завърши потеглилият от полпозишън Алекс Еспаргаро. Зад него финишира Валентино Роси. Деветкратният световен шампион направи загряващата обиколка със сликове, а реши да тръгне с гуми за мокро, поради което стартира от питлейна.

Надпреварата бе отложена с 20 минути заради дъжда на Ассен.