Начало Moto News MotoGP: Педроса на първа позиция в Херес, Honda 1-2-3

MotoGP: Педроса на първа позиция в Херес, Honda 1-2-3

38
0

Дани Педроса от екипа на (Repsol Honda) спечели първа позиция в квалификацията за Гран при на Испания на пистата Херес. Дани измъкна първото място от съотборника си Марк Маркес в самия край на сесията, който не можа да си върне първото място в последната си обиколка. След Маркес се нареди Кал Кръчлоу (LCR Honda), който осигури цялата първа редица на Honda 1-2-3.

Двамата пилоти на Repsol Honda са на първо и второ място за първи път от Сепанг 2015 г. Педроса бе най-бърз вчера, а днес спечели и третата свободна тренировка FP3 на домашното си състезание. Та за него победната серия в сесиите продължава.

Пилотът на  Movistar Yamaha MotoGP Маверик Винялес спечели 4-о място и е начело на втора редица, а след него са Андреа Яноне (Team Suzuki Ecstar), който дойде сред лидерите от Q1, а 6-и стана новакът Йохан Зарко (Monster Yamaha Tech 3).

На 3-а редица се наредиха пилоти с общо 14 световни титли. Лидерът в шампионата Валентино Роси (Movistar Yamaha MotoGP) се 7-и пред пилота на Ducati Team Хорхе Лоренсо и то само с 2 хилядни – 0.002 сек. Спартанецът, както наричат Лоренцо имаше добър ден на домашната си писта. Девети стана Йонас Фолгер (Monster Yamaha Tech 3), което е добър резултат за германския дебютатнт.

Джак Милър (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) с времето си от вчера влезе директно в Q2 и в топ 10, въпреки катастрофата, а след него бе Скот Рединг,  (Octo Pramac Racing) и Алеиш Еспаргаро (Aprilia Racing Team Gresini), който стана 12-и в Q1. На 5-а редица са Данило Петручи (Octo Pramac Racing), пред Андреа Довициозо (Ducati Team) и Пол Еспаргаро (Red Bull KTM Factory Racing), който изпревари съотборника си Брадли Смит.