Начало Moto News MotoGP: Първа позиция на Роси за сефте от Льо Ман 2010 г.

MotoGP: Първа позиция на Роси за сефте от Льо Ман 2010 г.

42
0

Валентино Роси спечели първата позиция  за Гран При на Валенсия на пистата Рикардо Тормо. До него на първа редица са Андреа Яноне и Дни Педроса.

Световният шампион Марк Маркес катастрофира на 4-ия завой и завърши сесията с 5-о място на стартовата решетка. Това обаче е още едно доказателство за силния сезон, на пилота на Movistar Yamaha MotoGP Валентино Роси, койтопостигна 50-ата си първа позиция в кариерата и първа след Льо Ман 2010 г. Роси направи една обиколка за 1:30.843 в края на Q2 (втората квалификация). На Валентино му предстои битка за второто място в крайното класиране със своя съотборник Хорхе Лоренсо.

Яноне (Pramac Racing) бе кандидат за първата си полпозишън в MotoGP, преди да бъде победен от Роси с 0.132 сек. преди края на сесията. Педроса (Repsol Honda Team) стана 3-и на 0.156 сек. след Роси.

Лоренсо (Movistar Yamaha MotoGP) застана начело на втора редица, макар да не се е отказал да бие Роси в състезанието. Още повече, че Лоренсо спечели надпреварата мината година. Катастрофата на Маркес (Repsol Honda Team) го прати на 5-о място, което е най-слабата ме квалификация след Каталуня миналата година. Пол Еспаргаро (Monster Yamaha Tech3) попълни втора редица с 6-о място в сезона си на новак в класа. Трета редица заеха Брадли Смит (Monster Yamaha Tech3), Кал Кръчлоу и Андреа Довициозо.

Щефан Брадъл (LCR Honda MotoGP), Алекс Еспаргаро (NGM Forward Racing) и пилотът с уайлдкрад Микеле Пиро заеха 4-а редица. Брадъл и Пиро дойдоха от Q1.