Начало Moto News MotoGP: Педроса печели първата си победа за 2013 г. у дома

MotoGP: Педроса печели първата си победа за 2013 г. у дома

37
0

Дани Педроса спечели първата си победа за тази година в MotoGP в домашната си Гран При, на пистата Херес. Това бе още една двойна победа на пилотите на Repsol Honda Team, тъй като Марк Маркес финишира втори, след като отмъкна второто място от звездата на Yamaha Factory Racing Хорхе Лоренсо на последния завой преди финала.

На пистата Херес бе първото европейско състезание тази година. Лоренсо се бе навил за  победа, тъй като стартира за втори път от първа позиция. На първа редица той бе заедно с дуото на Honda. Педроса направи много бърз старт, докато Лоренсо закъсня. После шампионът си върна позицията, а Педроса стана отново лидер на 6-ата обиколка и се откъсна напред, докато Лоренсо попадна в лапите на Маркес. Педроса нямаше проблеми да спечели първата си победа от Валенсия миналата година. В същото време Маркес имаше малък проблем с Валентино Роси, но 20-годишният пилот се справи бързо с него и подгони Лоренсо. Пробва няколко атаки преди да успее да го изпревари в последния завой.

Роси стана 4-и, като успя да задържи позицията си. След него финишира Кал Кръчлоу (Monster Yamaha Tech 3), който успя да се справи с Алваро Баутиста (GO&FUN Honda Gresini) в битката за петотот място. Двамата от Ducati Team Ники Хейдън и Андреа Довициозо се наредиха 7-и и 8-о, докато тестовия пилот на тима Микеле Пиро завърши 11-и при първото си участие с шасито GP13 Lab. Топ 10 допълниха Алекс Еспаргаро (Power Electronics Aspar) и Брадли Смит (Monster Yamaha Tech 3). Най-бързият пилот с машина CRT бе Хектор Барбера (Avintia Blusens) – 12-и.

Марк Маркес запази лидерската си позиция в шампионата като води на съотборника си Педроса с 3 т. Марк има 61, а Дани – 58, а Лоренсо е с 57. На следващите позиции са Роси и Кръчлоу, а лидер при CRT машините е Алекс Еспаргаро.

Победата в клас Moto2 спечели Естев Рабат (Tuenti HP Kalex),  а в Moto3 победата бе за Маверик Винялес (Team Calvo КТМ).