Начало Moto News MotoGP: Роси с първа победа, Маркес пада

MotoGP: Роси с първа победа, Маркес пада

34
0

Валентино Роси спечели първата си победа за сезон 2014 и то на домашната си писта Мизано. Това е първи успех на Роси от Ассен миналата година. На подиума на 9-кратния световен шампион асистираха Хорхе Лоренсо и Дани Педроса. Лидерът в шампионата Марк Маркес финишира 15-и след като катастрофира.

Пилотът на Movistar Yamaha MotoGP Валентино Роси, който живее на 9 км от пистата,  поведе в първите обиколки, като изпревари стартиралия от първа позиция свой съотборник Хорхе Лоренсо, а след това поведе битка с Маркес. На 10-ата обиколка Маркес падна на завоя Рио, когато бе на втора позиция. Той успя да продължи със своя RC213V и успя да влезе в зоната на точките.

За роси тази победа с 1.578 сек. пред Лоренсо бе забележителна, защото бе в неговата Гран При №500. Това бе 107-ата победа в кариерата му. Лоренсо направи още един добър резултат с място на подиума, като завършва втори за 4-о поредно състезание. След като тръгна от 5-о място на старта Дани Педроса (Repsol Honda Team) спечели 9-ия си подиум за този сезон на 3-о място, като изпревари с 1.234 сек. Андреа Довициозо. На 5-о място се класира Андреа Яноне (Pramac Racing), следван от новака Пол Еспаргаро (Monster Yamaha Tech3). Пол пък бе на 4.1 сек. пред съотборника си Брадли Смит. Алваро Баутиста (GO&FUN Honda Gresini), Кал Кръчлоу и Йони Ернандес (Energy T.I. Pramac Racing) оформиха топ 10.

Майк ди Мелио (Avintia Racing) катастрофира в началото, а го последва Данило Петручи (Octo IodaRacing Team). Ди Мелио е с фрактура на лявата ръка и ще се наложи операция. Щефан Брадъл (LCR Honda MotoGP) също излезе извън топ 10 след падане. Алекс Еспаргаро (NGM Forward Racing) катастрофира на последната обиколка, но той е без контузия.