Начало Рали Ал-Атия грабна победата в Sonora Rally 2023

Ал-Атия грабна победата в Sonora Rally 2023

240
0
Насер Ал-Атия
Насер Ал-Атия, снимка A.S.O/DPPI/J.Delfosse

Насер Ал-Атия грабна победата в Sonora Rally 2023. Пилотът на Тойота записа втори успех от началото на сезон 2023 в W2RC и поведе във временното класиране. Втори и трети в тазгодишното издание на Sonora Rally в Мексико финишираха Язид Ал-Раджи (Overdrive Тойота) и Себастиан Халперн с Мини.

Sonora Rally e трети кръг от сезон 2023 в световния рали рейд шампионат на ФИА и ФИМ (W2RC). Надпреварата се проведе на територията на Мексико. Снощи пилотите завършиха последния пети специален етап. Той бе с дължина от 139 км и бе от Пуерто Пеняско до Сан Луис Рио Колорадо

Ал-Атия спечели общо два етапа от Sonora Rally 2023. Състезателят на Тойота отново допусна най-малко грешки и бе изключително постоянен. Това в крайна сметка му донесе втора победа от тазгодишната кампания в W2RC след тази на рали Дакар през януари. Благодарение на този успех Ал-Атия се изкачи на първо място във временното класиране и има все по-големи шансове да защити титлата си от 2022 г.

Втори финишира Язид Ал-Раджи (Overdrive Тойота). Пилотът от Саудитска Арабия успя да минимализира щетите след като имаше проблеми със спирачките в по-ранната част от Sonora Rally. Ал-Раджи все пак спечели последния етап, записа подиум след като преди това триумфира в Abu Dhabu Desert Challenge и заема второто място във временното класиране след лидера Ал-Атия.

Трети завърши Себастиан Халперн с Мини. Четвъртото и петото място бяха заети от Денис Кротов (Мини) и Хуан Крус Якопини (Overdrive Тойота). Място в челната десетка намериха още Зуи Жанг (Baic ORV), Мичел Гътри (Red Bull Off Road Team USA), Матиас Екстрьом (South Racing Can-Am), Остин Джоунс (Red Bull Off Road Team USA) и Кристина Гутиерес (Red Bull Can-Am Factory Team).

Във временното класиране Ал-Атия води след края на третия кръг при класа на автомобилите в W2RC. След него са Ал-Раджи, Себастиен Льоб, Халперн и Якопини.

Даниел Сандърс спечели Sonora Rally при категорията на мотоциклетите. Пилотът на GasGas доминираше през по-голямата част от етапа и записа първо успех от началото на сезон 2023 в W2RC. Втори и трети финишираха Тоша Шарейна (Хонда) и Лусиано Бенавидес (Хускварна).

Четвърти и пети останаха заводските пилоти на КТМ Тоби Прайс и Матиас Валкнер. Шести завърши Адриан Ван Беверен (Хонда), следван от Рос Бранч (Hero), Рики Брабек и Пабло Кентания с Хонда и Себастиан Бухлер (Hero).

Даниел Сандърс
Даниел Сандърс, снимка A.S.O/DPPI/J.Delfosse

В генералното класиране Прайс води пред Лусиано Бенавидес, Ван Беверен, Кевин Бенавидес и Сандърс.