Начало Moto News Night of the jumps: Победа за Бизуар, шампион е Вийегас

Night of the jumps: Победа за Бизуар, шампион е Вийегас

26
0

Световният шампионат по мотокрос фристайл завърши в зала Арена Армеец в София. Короната, както се очакваше, за първи път сложи чилийският пилот Хавиер Вийегас с Yamaha. Звездата на Гран При на България обаче стана Реми Бизуар също с Yamaha, който спечели състезанието.
Извънземните от Night of the jumps направиха невиждано досега шоу за българските мотофенове. Около 10 000 зрители взривяваха трибуните в при всеки скок, при всяко атрактивно изпълнение на звездите на фристайла. Те самите с артистичното си поведение не само при скоковете, бяха фитилът, който запалваше зрителите да ги аплодират.
Бизуар спечели и квалификациите, в които участваха всички пристигнали у нас 12 пилоти. Французинът събра 355 т., а втори стана чехът Петер Пилат с КТМ, който веднага спечели сърцата на зрителите и стана техен любимец. Третото място зае Вийегас с 340. Пилотите направиха и опит да подобрят световния рекорд за скок на височина, но надпреварата бързо приключи, спечелена от испанеца Майкел Мелеро с Yamaha, който скочи 7,10 метра.
Във финала участваха 6-те най-добри пилоти. На принципа Последните ще станат първи, Гран При на България спечели Бизуар. Той излезе последен на трасето, но получи най-много точки – 417 т. След него бе Хавиер Вийегас с 409, а трети бе Майкел Мелеро с 403 т. Така Вийегас спечели титлата с второто си място. След финала той каза: През цялата година ми беше много трудно да се боря с Реми. Имах аванс, но титлата беше сигурна едва след последния ми скок. Трасето в София беше отлично и много се забавлявахме. Вече си имам огромна купа, която е по-висока от мен.
България получи награда за най-добро организирано състезание от веригата Night of the jumps, през този сезон.