Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Ник де Врийс с най-добро време в първия ден от теста в...

6064
0
Ник де Врийс
Ник де Врийс, снимка Пирели

Ник де Врийс оглави класирането след първия ден от следсезонния тест в Абу Даби. Световният шампион във Формула Е направи 77 обиколки и записа най-добро време за 1:23.194. Нидерландецът бе зад волана на Мерцедес F1 W12. Втори финишира вицешампионът в DTM Лиам Лоусън с Алфа Таури, а третото място зае новият шампион във Формула 2 Оскар Пиастри от тима на Алпин.

Това бе и първото официално изпитание на 18-инчовите гуми на Пирели, които ще бъдат използвани през 2022. Те бяха монтирани върху тазгодишните болиди, карани от титулярните пилоти. В същото време младите състезатели бяха с болид и гуми от изминалата кампания.

Новите пилоти на Алфа Ромео направиха неофициален дебют. Ботас получи разрешение от Мерцедес да вземе участие, като бе с обикновен бял състезателен костюм. Новият му съотборник Гуаню Жу завъртя 119 обиколки и завърши на пета позиция.

Четвъртото място зае пилотът от Индикар Пат О’уард, който спечели две надпревари и финишира на трета позиция в американския шампионат. Този тест бе като награда за прекрасното представяне на младия мексиканец, който кара на мястото на Ландо Норис.

Тимът на Ферари бе представен от Антонио Фуоко, Робърт Шварцман и Шарл Льоклер. Руснакът записа най-добро време от тримата, веднага следван от Льоклер, а Фуоко остана зад Валтери Ботас.

Новият световен шампион Макс Верстапен също взе участие в теста, като завъртя 124 обиколки с новите гуми. Пилотът на Ред Бул финишира 17-ти, а младият състезател Юри Випс остана 6-ти.

Последното място остана за Мик Шумахер, който беше единствената кола на Хаас, след като съотборникът му Никита Мазепин даде положителен тест за COVID-19 и пропусна неделното състезание.

Джордж Ръсел също кара болида на Мерцедес с 18-инчовите гуми и остана предпоследен, а Ник де Врийс бе със стандартните гуми. Пред Ръсел бяха Верстапен и Окон. От екипът на Астън Мартин взеха участие Ланс Строл и Ник Йелоли.

В крайна сметка най-бързия тур с модифицирана кола записа Даниел Рикиардо, следван от Шарл Льоклер, Валтери Ботас и Юки Цунода. Останалите пилоти, които се класираха бяха Окон, Верстапен, Ръсел и Шумахер.