Начало WRC News Ожие с пета титла, Еванс с първа победа във WRC

Ожие с пета титла, Еванс с първа победа във WRC

59
0
Себастиен Ожие

Себастиен Ожие спечели пета поредна титла в световния рали шампионат, а съотборникът му Елфин Еванс взе първи успех във WRC. Тимът им М-Спорт пък се поздрави с короната при конструкторите за 2017 г. след предпоследния кръг от първенството – рали Уелс.

Еванс води на практика от старта до финала на надпреварата. Той стана първият британски пилот с победа в британския WRC кръг от 17 години насам. Освен това е първият уелсец с успех в световния шампионат изобщо. На финала Елфин бе с аванс от 37,3 секунди пред Тиери Нювил (Хюндай).

Уелсецът вече бе близо до победа този сезон – в Аржентина, където след три дни надбягване загуби с по-малко от секунда.

„Беше хубаво рали. Невероятно благодарен съм на всички, които ме подкрепяха през изминалите години. Изискваше се много, за да стигнем до настоящия момент. Всички, които ме подкрепяха и поддържаха – победата е за вас! А този резултат само ни кара да искаме още!”

Ожие от своя страна благодари на М-Спорт и лично на Малкълм Уилсън за петата си титла във WRC.

„Всичките ни корони означават много, но тази дойде след изключително трудно битка. Трябваше да поемаме рискове. Не беше лесно да я спечелим”, допълни той.