Президентът на Ферари Серджио Маркионе заяви, че е съгласен с идеята за връщане на презареждането във Формула 1. Според италианеца дозареждането може и да бъде правилното решение, за да станат състезанията по-интересни, но ако бъде в комбинация от други промени, като свободния избор на гуми.
Стратегическата група на Формула 1 е потърсила помощ от работно сдружение, което да изследва възможностите около връщането на презареждането. Резултатът от проучването обаче е негативен, тъй като ще излезе много скъпо, рискува се безопасност, и най-вече броят на задминаванията ще намалее драстично.
По темата Тото Волф пък сподели, че когато са повдигнали въпроса за презареждането, идеята почти нямала никаква подкрепа сред отборите.













