Начало Рали Първа победа за Пламен Камбуров на писта

Първа победа за Пламен Камбуров на писта

166
0
писта бургас

Пламен Камбуров (Автотранс) с Мицубиши Лансер спечели първата си победа в националния шампионат на затворен маршрут след драматично състезание на трасето в Бургас.
В голямата група над 2000 куб. см на първа позиция бе Илия Царски с Мицубиши Лансер Ево 9. При светването на зеления светофар обаче колата на пилота от Панагюрище остана на място и в него се вряза Костадин Щерев (ЕФКО Рейсинг) със Субару Импреза. Коцето пък бе ударен от Николай Паунов (Бета Рейсинг) с Мицубиши Лансер. Докато пилотите се разплетат от верижната катастрофа, Пламен се откъсна напред и поведе. От тримата след сблъсъка продължи единствено Царски, който започна да се бори за по-предно класиране и изпреварваше един след друг пилотите пред него. Илия стигна до второ място, въпреки че в последните обиколки имаше проблеми с колата. Пламен Камбуров спечели с убедителна преднина от цяла обиколка. След Царски, трети финишира Ивайло Петков (Елена рали тим) с Мицубиши Лансер.
В това състезание Царски можеше да спечели титлата в отсъствието на основния си конкурент Константин Маршавелов. Сега обаче за второто място взе 18 точки и задължително ще трябва да стартира в последния кръг на пистата Серес в Гърция. Там трябва да спечели само 3 точки, за да е шампион.
Антон Тонев (ТМ Моторспорт) с Хонда Сивик бе най-бърз в категорията от 1600 до 2000 куб. см . Стартиралият от първа позиция Илия Бояджиев получи повреда в началото. Втори в домашното си състезание завърши Стоян Апостолов (Елена рали тим) също с Хонда Сивик, а трети беше Калин Стефанов (Етър рейсинг) с Пежо 306.
В най-малкия клас до 1600 куб. см първа победа спечели Валери Петров (Контрол) със Ситроен Саксо, а на 3 сек. След него финишира съотборника му Ерменко Ерменков също със Ситроен Саксо. Трети стана Ивайло Симеонов (Калето) с Пежо 106. Стартиралият от първа позиция Александър Антов (Автоцар) с Фолксваген Голф получи повреда в съединителя и не можа да завърши. Директорът на състезанието Радко Петров (Вромос Жакен) с Пежо 205 също стигна до финала – 9-и.