Начало Други Пато О’Уорд спечели второто състезание в Айова

Пато О’Уорд спечели второто състезание в Айова

184
0
Пато О'Уорд, Индикар
Пато О'Уорд, снимка Индикар

Пато О’Уорд спечели второто състезание на овала в Айова. Трасето край град Нютон бе домакин на кръг номер 12 от американския шампионат Индикар. Пилотът на Макларън се движеше на втора позиция през по-голямата част от надпреварата. Мексиканецът поведе след като победителят от първия старт Джоузеф Нюгардън катастрофира след вероятен проблем с автомобила. Втори и трети финишираха Уил Пауър и Скот Маклоклън от отбора на Пенске.

Нюгардън повече след летящия старт в Айова. Американецът изпревари своя съотборник Уил Пауър. О’Уорд спечели четири позиции и зае третото място малко след старта.

Зад тях се движеха Конър Дейли (Ед Карпентър Рейсинг), Скот Маклоклън, Джак Харви (Rahal Letterman Lanigan Racing) и Феликс Розенквист (Макларън). Добър прогрес направи и лидера в шампионата Маркус Ериксон. Шведът потегли 15-ти, но стигна деветото място след само няколко завоя. Зад него бе Ринус ВиКей.

След първите 20 обиколки Розенквист изпревари Харви, докато малко по-назад Джими Джонсън се справи с Колтън Херта. Състезателят на Андрети Аутоспорт потегли от дъното на колоната заради смяна на двигател.

В челото Нюгардън водеше с аванс от 1.2 сек. пре Пауър. Двамата лидери започнаха да застигат изостаналите болиди.

След изминаването на една пета от второто състезание в Айова започнаха първите спирания в бокса. Пауър успя да изпревари Нюгардън. Трети бе О’Уорд, следван от Маклоклън и Сато.

Нюгардън отново изпревари Пауър и започна да отваря преднина. Австралиецът бе притискан от О’Уорд от тима на Макларън.

120 обиколки след старта в Айова Кайл Къркууд катастрофира. Пилотът на A.J. Foyt Enterprises изпусна своя автомобил на втори завой и предизвика жълти флагове по цялото трасе. Най-губещ от това се оказа ВиКей, който току що бе направил питстоп.

Нюгардън, Пауър, О’Уорд и Ериксон направиха ново спиране в бокса. Веднага след рестарта на надпреварата в Айова О’Уорд защити своята позиция от Ериксон. Пилотите на Пенске отново започнаха да се откъсват от своите преследвачи.

В обиколка номер 235 Нюгардън изненадващо отпадна от състезанието. Състезателят на Пенске получи повреда в своя болид, след която се завъртя и разби в предпазните ограждения. Двукатният шампион бе закаран в медицинския център на трасето в Айова. Същевременно на трасето в Айова отново излезе кола за сигурност.

До края на второто състезание в Айова О’Уорд запази лидерската позиция след като изпревари Пауър по време на последните спирания в бокса. Трети завърши Маклоклън. Така на подиума имаше два болида на Пенске.

Следващите три позиции бяха заети от състезателите на Чип Ганаси Рейсинг Скот Диксън, Джими Джонсън и Маркус Ериксон. Това бе най-добрият резултат за седемкратният шампион в НАСКАР.

Топ 10 бе допълнен от Феликс Розенквист (Макларън), Дейвид Малукас (Dale Coyne Racing), Ромен Грожан (Андрети Аутоспорт) и Такума Сато (Dale Coyne Racing).

Във временното класиране Ериксон продължава да води с актив от 403 точки. Втори е Пауър с 395. След тях се нареждат Нюгардън и Диксън с 369 пункта, както и О’Уорд с 367 т.