Начало Top Moto News Пол Еспаргаро спечели драматичен втори полпозишън в кариерата си

Пол Еспаргаро спечели драматичен втори полпозишън в кариерата си

543
0
Пол Еспаргаро
Пол Еспаргаро, снимка Ред Бул Контент Пуул

Пол Еспаргаро спечели квалификацията за Гран при на Европа в MotoGP.  На мократа писта Рикардо Тормо пилотът на КТМ записа втори полпозишън в своята кариера, завъртайки най-бърза обиколка за 1:40.434. Втори на 41 хилядни завърши Алекс Ринс със Сузуки, а трети на 96 хилядни от Пол остана Такааки Накагами от тима на LCR Хонда.

Най-бързи в Q1 бяха Мигел Оливейра (КТМ Tech 3) и Йохан Зарко (Авинтия Дукати). Място във втората квалификация не намериха пилотите на Хонда Щефан Брадл, Алекс Маркес и Кал Кръчлоу, седемктратния шампион Валентино Роси и състезателите на Дукати Франческо Баная и Данило Петручи.

В началната фана на Q2 лидер бе Накагами, но победителя от Гран при на Теруел Франко Морбидели подобри неговото постижение, но секунди по-късно Алекс Ринс зае първата позиция.

Малко след това Накагами отново даде най-добро време и излезе начело. В последните секунди от втората квалификация всички пилоти записваха бързи обиколки и така битката за полпозишъна бе много оспорвана.

В крайна сметка Пол Еспаргаро спечели квалификацията с феноменална обиколка на изсъхващата писта край Валенсия. Втори завърши Алекс Ринс, а третото място остана за Накагами, който катастрофира на последния завой. На втора редица финишираха Йохан Зарко, Жоан Мир (Сузуки) и Джак Милър (Прамак Дукати). Топ 12 допълниха Мигел Оливейра, Франко Морбидели (Ямаха SRT), съотборника на Пол Еспаргаро Брад Байндър, Фабио Куартараро с втората Ямаха SRT и Андреа Довициозо (Дукати).