Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Поредна победа на Михаел Шумахер

Поредна победа на Михаел Шумахер

64
0

Пилота на Ферари Михаел Шумахер спечели състезанието за ГП на Испания. Световния шампион поведе на старта и остана на чело през цялото състезание.
Втори е Хуан Пабло Монтоя, а трети Дейвид Култард.
Съотборникът му Рубенс Барикело отпадна още преди загряващата обиколка.
За Кими Райконен състезанието завършва в 5-тата обиколка, когато се откъсна задното крило на болида му.
Фисикела се прибра в бокса в 6-тата обиколка.
В 30-тата обиколка Ралф Шумахер направи грешка и счупи предния спойлер. Влизането в бокса за смяната го отпрати чак 13-ти.
При влизането на Монтоя в бокса в 46-тата обиколка, поради невнимание, механика вдигна табелата преди да е свършила процедурата за пълнена с гориво. Монтоя тръгна и стъпи върху крака на механика с предната си лява гума. За щастие инцидента приключи без особени последствия.
Състезанието като цяло беше малко скучно, като изключение направиха само някои схватки. Финалната линия е пресякоха само 9 пилота.
Михаел Шумахер поведе пред претендента Монтоя с 21 точки.
И след състезанието за ГП на Испания F2002 остана непобеден. Остава да чакаме какъв ще бъде отговора на BMW-Williams, McLaren и Renault.