Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Райконен едва трети във финландската класация „Спортист на годината”

Райконен едва трети във финландската класация „Спортист на годината”

41
0

Кими Райконен завърши едва на трета позиция във финландската класация „Спортист на годината”. Явно е, че Формула 1 определено не е най-популярния спорт в родината на световния шампиона за 2007 г. Райконен е третия шампион в Гран при, чиято родина е скандинавската страна след Кеке Розберг (бащата на пилота на Уилямс, Нико Розберг) и Мика Хакинен.
В допитването измежду финландските спортни журналисти Кими е спечелил 4021 точки, като пред него са се наредили копиехвъргача Теро Питкамаки и ски бегачката Вирпи Куитунен. Все пак 149 журналисти са поставили Райконен на първо място в своите анкетни листи, повече от Куитунен (118), но доста по-малко от Питкамаки (203).
Питкамаки спечели световната титла по хвърляне на копие, но спечели популярност най-вече заради това, че на състезанието в Рим уредът му напусна сектора и удари друг атлет. Куитунен пък спечели три златни и един бронзов медал на първенството на планетата по ски северни дисциплини.