Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Райконен категоричен, че иска печеливша кола

Райконен категоричен, че иска печеливша кола

39
0

Кими Райконен е категоричен, че е заинтересован от друг отбор само ако има възможността да спечели с него титла през следващата година. На финландеца му остават само още две състезания за Ферари, след като Фернандо Алонсо бе потвърден за негов заместник през 2010 година.

„Нямам договор за следващата година. Разглеждам различните опции и едва тогава ще видим какво ще правим. Не знам кога ще можем да кажем нещо и дали изобщо ще кажем нещо…“ – коментира Райконен.

Можеш да избираш между различни неща, но на първо място желаеш договор, който да те удовлетворява, и кола, която да ти позволява да спечелиш шампионата; няма смисъл да се местя в по-малък екип и просто да карам за тях – няма да получа нищо от това.“

Райконен спечели световната титла през 2007 година в дебютния си сезон за Ферари. В последствие обаче темпото му спадна. Говори се, че той може да се завърне в Макларън, където да кара редом с Люис Хамилтън. На този етап финландецът не планира да се мести в Световния рали шампионат.