Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Синът на Шумахер с победа във Формула 4

Синът на Шумахер с победа във Формула 4

61
0
Мик Шумахер

Синът на Михаел Шумахер – Мик спечели дебютното си състезание за сезона в Италианската Формула 4, след като триумфира на пистата Мизано. На мократа писта той спечели квалификационната си група и зае второ място на стартовата решетка.

На самото състезание Мик беше втори след първата обиколка, изоставайки на повече от секунда зад лидера Маркос Сайберт, но скоро успя да го настигне и да го изпревари. След това 17-годишният германец, който кара за тима Према, установи контрол над състезанието, постепенно увеличи аванса си и спечели надпреварата.

На финала Шумахер имаше аванс от 2,3 секунди пред втория Раул Гузман (Мексико). Трети финишира Хуан Мануел Кореа (САЩ), изостанал на повече от три секунди зад съотборника си Мик Шумахер. По-късно днес предстои още едно състезание на пистата в Мизано.