Начало Други Синът на Шумахер завърши сезона с победа в германската Формула 4

Синът на Шумахер завърши сезона с победа в германската Формула 4

14
0

Мик Шумахер завърши сезона в германската Формула 4 с победа. 17-годишният син на легендарния Михаел Шумахер спечели третото състезание на пистата Хокенхайм през уикенда, след като победителят от първите 2 надпревари Джоуи Моусън отпадна.

Въпреки това 20-годишният австралиец спечели титлата. Мик Шумахер, за когото това беше пета победа за сезона, завърши на второ място в генералното класиране. Той приключи на 52 точки зад Моусън.

„Краят на сезона беше чудесен. Всички свършиха прекрасна работа. Показахме на всички, че можем да се борим успешно на няколко фронта“, коментира малкият Шуми.

Мик се състезава и за италианския тим Према Пауъртийм, който участва и в италианската Формула 4. Там Шумахер също заема второ място в класирането, като изостава на 25 точки от лидера Маркос Сиберт от Аржентина.

До края на сезона остават три състезания, които ще се проведат в периода 29-30 октомври на пистата Монца. В този шампионат Мик Шумахер има 4 победи от старта на първенството.