Начало Рали Sonora Rally: Ал-Атия спечели първия етап и поведе във временното класиране

Sonora Rally: Ал-Атия спечели първия етап и поведе във временното класиране

159
0
Насер Ал-Атия
Насер Ал-Атия, снимка A.S.O./DPPI

Насер Ал-Атия спечели първия етап от Sonora Rally. Пилотът на Тойота измина 140-километровата отсечка около град Ермосильо за 1:32.06 часа. Втори на 27 сек. остана победителят от пролога Язид Ал-Раджи (Overdrive Тойота). Трети остана Себастиен Льоб. Състезателят на Бахрейн Рейд Екстрийм изостана с 2.42 мин. от времето на Ал-Атия.

Sonora Rally e трети кръг от сезон 2023 в световния рали рейд шампионат на ФИА и ФИМ (W2RC). Надпреварата се провежда на територията на Мексико. Снощи се проведе първия от общо 5 специални етапа от Sonora Rally, който премина покрай град Ермосильо

Ал-Атия имаше един безпроблемен ден на прашни етап, изпълнен с кактуси в района на Ермосильо. Състезателят на Тойота е един от фаворитите за победата в Sonora Rally. Действащият световен шампион при автомобилите в W2RC водеше оспорван двубой с Ал-Раджи. Победителят от Abu Dhabi Desert Challenge също ще се бори за първото място в мексиканската надпревара.

Трети в първия етап остана Себастиен Льоб. Французинът изпитваше известни затруднения с навигацията тъй като имаше нелеката задача да отваря пътя. Льоб все пак не загуби толкова много време и остава в борбата за местата на подиума.

Четвърти финишира Себастиан Халперн (Мини), следван от Герлен Шипери. Състезателят на GCK Racing даде трето време преди да получи 3-минутно наказание заради превишена скорост. Шести завърши Зуи Жанг (Baic ORV). Топ 10 допълниха Денис Кротов (Мини), Матиас Екстрьом (South Racing Can-Am), Маркус Баумгарт (X-Rally Team) и Жоао Ферейра (X-Raid Yamaha Supported Team). В генералното класиране позициите остават непроменени.

При моторите най-бърз бе Тоша Шарейна. Пилотът на Хонда ще опита да се бори за победата в тазгодишното издание на Sonora Rally. Втори и трети се наредиха Даниел Сандърс (GasGаs) и Пабло Кентания също с Хонда. Четвърти и пети завършиха Матиас Валкнер (КТМ) и Сам Съндърланд (GasGas). Място в челната десетка намериха още Скайлър Хоус (Хускварна), Адриан Ван Беверен (Хонда), Лусиано Бенавидес (Хускварна), Рики Брабек (Хонда) и Себастиан Бухлер (Hero). Победителят от пролога на Sonora Rally Брадли Кокс (КТМ) финишира едва 20-ти. Извън топ 10 останаха още Тоби Прайс и Кевин Бенавидес с КТМ, както и Рос Бранч (Hero). В генералното класиране води Сандърс пред Кентания и Валкнер.

По-късно днес предстоя втория специален етап от Sonora Rally. Той ще бъде с дължина от 162 състезателни километра и ще бъде от Ермосильо до Пуерто Пеняско.