Начало BG спорт Стефан Стоев спечели Мемориал Валерий Великов

Стефан Стоев спечели Мемориал Валерий Великов

699
0
Стефан Стоев
Стефан Стоев, снимка: Lap.bg

Стефан Стоев със Silver Car EF 10 спечели Мемориал Валерий Великов. Надпреварата е първи кръг от Националния шампионат на планинско изкачване. Той беше най-бърз и в 3-те качвания по дългото 3.350 км трасе над Шумен. В първото от тях Стоев записа 1:42.410 мин., което е нов рекорд, въпреки поставения нов шикан. Той е първи и в своята Категория 2, Група E2-SC до 2000 куб.см

Пилотът на Ара Моторспорт изпревари с 4.490 сек Николай Златков от Проспийд с Ауди Куатро. Последният бе най-бързият пилот от Категория 3, Група Е1 от 3500 куб.см до 6500 куб.см. Трети, на 6.190 сек от победителя, остана миналогодишният шампион Юлиян Телийски от Дунев Рейсинг с Мицубиши Лансър Ево 9.

След него се наредиха Васко Въжаров с Опел Астра от Грийн Фолкс Моторспорт (първи в Категория 2, Група E2-SC от 3000 до 6000 куб.см) и Пламен Камбуров от Вромос с новата за него Шкода Фабия. Последният тази година няма да кара на писта, а ще се съсредоточи върху планинските изкачвания.

Многократният шампион Любен Каменов от Дамасцена Алба с Мицубиши Лансър Ево 8 получи повреда в двигателя.

Това стана още в загрявката сутринта. Така панагюрецът не можа да участва в същинските маншове.

Шести остана Петко Манолов от Проспийд със Субару Импреса. Седми в общото класиране и първи Категория 3, Група Е1 до 2000 куб.см се класира Косьо Йорданов с Рено Меган от Грийн Фокс Моторспорт. Той се завъртя сутринта по време на загряващото качване, като дори удари леко колата. Това обаче не му попречи да е на топниво в 3-те състезателни манша.

Първи в Категория 3, Група Е1 до 3500 куб.см и 8-и в общото подреждане стана Александър Бурдинов от Хобикар с БМВ 318. Топ 10 допълниха Веселин Благов (Ефко Рейсинг, Форд Фиеста Прото), който е втори в Категория 3, Група Е1 от 3500 куб.см до 6500 куб.см., и Стефан Георгиев (АСК Стара Загора, Форд Ескорт) – втори в Категория 3, клас Е1 до 3500 куб.см.

11-и и победител в Категория 3, клас Е1 до 1600 куб.см. стана Александър Димитров със Ситроен Саксо. Зад него остана Кольо Карастоянов от Дамасцена Алба с Хонда Сивик, който е втори в Категория 3, Група Е1 до 2000 куб.см.

18-и в общото подреждане и първи в Категория 1, група A до 1600 куб.см е Христо Атанасов със Ситроен С2. След него 19-и в Павел Шенков с ВАЗ 2105, който бе най-бърз в Категория 3, Група Е1 до 1400 куб.см. 20-и и втори в Категория 1, група A до 1600 куб.см стана Динко Иванов от АСК Стара Загора със Ситроен С2.