Начало Moto News Стоунър взе първата си победа за сезона в MotoGP

Стоунър взе първата си победа за сезона в MotoGP

44
0
Кейси Стоунър

Австралиецът Кейси Стоунър взе първата си победа за тазгодишния сезон в MotoGP, след като триумфира в състезанието на пистата Арагон днес.

Пилотът на Дукати изпревари с над 5 секунди останалия втори Дани Педроса (Репсол Хонда) и заслужено победи на испанското трасе, където мотоциклетната Гран При стъпва за първи път.

Същевременно триумфът за Дукати днес бе пълен, защото трети финишира другият пилот на тима – Ники Хейдън, който след страхотна битка с лидера в класирането Хорхе Лоренцо (Фиат Ямаха) успя да се добере до третата позиция едва в последната обиколка.

Така за пръв път тази година испанецът не стъпи на подиума.

Бен Спийс от екипа на Монстер Ямаха Тек 3 записа поредния си впечатляващ резултат, завършвайки пети. Той до последно се бори с Андреа Довициозо, който обаче падна в последната обиколка на надпреварата.

Световният шампион Валентино Роси (Фиат Ямаха) финишира шести днес, оставяйки зад себе си съответно Марко Симончели (Сан Карло Грезини Хонда), Алваро Баутиста (Ризла Сузуки), Марко Меландри (Сан Карло Грезини Хонда) и Алекс Еспаргаро (Прамак Рейсинг).

Така след днешното състезание авансът на лидера в класирането Лоренцо е вече 56 точки. Той има общо 284, докато следващите го Педроса и Стоунър са съответно с по 228 и 155.