147
0
Илия Царски
Илия Царски

Илия Царски (Автоцар) с Мицубиши Лансер Ево 9 спечели планинското състезание в Благоевград – втори кръг от шампионата на България. Той постигна време от трите манша 5:49,840, като изпревари с 0,660 сек. шампиона Юлиян Телийски  (Дунев Моторспорт), а трети на 7,230 сек. остана победителят от първия кръг Христо Манолов (БAMC), и двамата с Мицубиши Лансер Ево 9.

Първият манш спечели Царски с време 1:56,870, като бе с над половин секунда (0,540) пред шампиона за 2017 г. Телийски. Вторият манш бе в полза на Юли – 1:56,660, който обаче само с 2 стотни (0,020) пред Царски. В този манш обаче бе съобщено, че Царски е докоснал гумите на шикан. Затова той имаше време от над 2 минути във втория манш. След това обаче от екипа му подадоха жалба, ситуацията бе преразгледана и времето му бе възстановено. В третия манш Илия бе още по-бърз и постигна 1:56,290. Така си осигури победата.

Четвърти стана Пламен Камбуров, също с Мицубиши Лансер Ево9, който остана на 9,780 сек. Той подготвя колата си за пистовия шампионат. Пети стана Ивелин Йотков с BMW, който спечели победата в клас НС2. След него – 6-и е втория в същия клас Стефан Георгиев с Форд Ескорт.

Пръви в клас НС3 е Косьо Йорданов с Рено Меган, който зае 8-о място в общото класиране. В клас НС4 първи бе завърналия се в планинския шампионат Ерменко Ерменков със Ситроен Саксо. В НС5 първи стана шампионът Павел Шенков с ВАЗ 2105.

Шампионът на рали спринт Динко Иванов със Ситроен C2 R2 спечели в клас RC4 2. В RC3 първи стана Георги Митев – Рънърса със Ситроен Саксо.