Царски с първа позиция на пистата в Русе

199
0
Илия Царски

Илия Царски, Станимир Урумов и Росен Даскалов са пилотите, които ще стартират в трите серии на утрешното състезание на затворен маршрут от националния шампионат в Русе.
В първата серия – Супер (автомобили до 1600 куб. см) най-бърз бе местният пилотх Росен Даскалов (Русе Кар Мотор Спорт) с прототип Радикал. Той постигна 1:26.479. Втори е Борис Григоров (БАМС) със Ситроен С2, който спечели първата тренировка, но във втората изостана на 2 сек. от Даскалов. Трети стана Мирослав Ангелов (Русе Кар Мотор Спорт) с ФИАТ Пунто.
Станимир Урумов (Мирони) с Трабант бе най-бърз в двете тренировъчни сесии и ще стартира от първа позиция в серия RS (от 1600 до 2000 куб. см). До него ще стартира ветеранът Стоян Апостолов (Елена Тим) с Хонда Сивик, който изостана с 2,5 сек. Трети, на 3 сек. е Светослав Ковачев (Стара Загора Моторспорт) с Фолксваген Голф.
При най-мощните автомобили – Maxi (над 2000 куб. см) от първа позиция ще стартира Илия Царски (Автоцар) с Мицубиши Лансер Ево9. Той постигна време 1:17.779, като подобри с близо 4,5 сек. времето си от първата тренировка. Тя бе спечелена от основния конкурент на Царски – Румен Дунев (Дунев Рейсинг) с Мицубиши Лансер Ево9. Във втората тренировка Дунев също подобри значително времето си, но остана 0,281 сек. от Илия втори. Трети е победителят от първото състезание на писта Дракон Константин Маршавелов (Бета Реасинг) с Мицубиши Лансер Ево10, който остана на 2,231 сек.