Начало Moto News ТТ на Ман: Дънлоп с втора победа за седмицата

ТТ на Ман: Дънлоп с втора победа за седмицата

56
0

Майкъл Дънлоп спечели втора победа тази седмица на състезанието ТТ на остров Ман. Той бе най-бърз в надпреварата Royal London 360 Superstock.

Дънлоп поведе от първия сектор – Глен Хелън и водеше със своя мотоциклет MD Racing BMW до финала на състезанието. Майк бе улеснен от факта, че Гари Джонсън и Дийн Харисън бяха след него. Джонсън катастрофира още на първата обиколка на Уотъруъркс и бе закаран с медицински хеликоптер в болница с много счупвания. После и стана ясно, че Джонсън е със строшена ключица.

Харисън имаше сериозен проблем с устройството за бързо превключване на предавките, но завърши втори на 20,1 сек. след Дънлоп. Трети стана Брус Ансти от екипа на Valvoline Racing/Padgetts Honda, който стартира 10 секунди пред Дънлоп, но после бе изпреварен от Гай Мартин и Джон Макгинес. Те и двамата получиха механични проблеми, а Дънлоп изпревари Ансти. Освен Мартин, и другият пилот на Tyco Suzuki – Уилям Дънлоп, също отпадна с механичен проблем. Затова Джеймс Хилър завърши 4-и. След него бе Дейвид Джонсън, който донесе на екипа Lloyd and Jones PR Kawasaki най-доброто класиране досега в ТТ на Ман – 5-о място. Шести стана Лий Джонстън, който постигна най-добрия си резултат в ТТ, след като Конър Къминс влезе в бокса и мотоциклетът му се запали. Джонстън бе само на 0,2 сек. пред Майкъл Рутър.

За Дънлоп това бе 9-а победа, която го нареди до Йън Хътчинсън, Джим Мууди, Час Мортимър, Фил рийд, Дан Сейл и Чарли Уйлямс. Досега Дънлоп е печелил три пбеди в Суперщок с машини Honda, Kawasaki и BMW. С този успех той оглави класирането за трофея Джой Дънлоп, кръстен на името на чичо му.