Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 В Италия за Хамилтън и Льоклер: Приказката за червения баронет и малкия...

В Италия за Хамилтън и Льоклер: Приказката за червения баронет и малкия принц се превърна в реалност

4435
0
Люис Хамилтън, Шарл Льоклер
Люис Хамилтън и Шарл Льоклер; снимка: ATP

Новината, че Люис Хамилтън ще се присъедини към Ферари от 2025 г., където съотборник ще му е Шарл Льоклер предизвика многобройни реакции. Италианската преса, откъдето изтече, че седемкратният световен шампион този път наистина ще отиде в Маранело и ще облече червен екип, анализира подробно и в типичния си метафоричен стил и споразумението, и предстоящото сътрудничество на Хамилтън и звездата на Скудерията.

„Най-успешният пилот в историята на F1 идва в най-успешния отбор. Не че имаше нужда – и двете страни имат твърде много титли и история, прекалено големи и красиви са, възможността бе обсъждана и отхвърляна многократно през годините. Но трансферът е факт и хвърли истинска бомба. Беше нещо, възприемано като неизпълнимо до момента, в който реално се случи“, написа „Кориере дело спорт“

„Възникват обаче и съмнения. Конкретно съмнения относно Шарл Льоклер, на когото Ферари разчиташе и около изграждаше екипа за влизане в нов победен цикъл. Случилото се вчера от една гледна точка звучи като недоверие към него. И все пак за Шарл ще е по-комфортно да бъде сравняван със седемкратен световен шампион. А само си представете ако Хамилтън успее да вземе осма титла с Ферари и изпревари Михаел Шумахер, който бе флагът на Скудерията!“

„Кориере дело спорт“ посочва също така, че задължително условие е Ферари да направи добър автомобил. В противен случай „дори Супермен и Спайдърмен ще се борят в средата на колоната“.

В „Ла Република“ метафорите валяха една след друга:

„Червеният баронет. Редом с малкия принц. Древна и прекрасна приказка, превърнала се в реалност. Споразумението между седемкратния световен шампион и Маранело е сред тези, които променят историята. И с толкова различни значения.“

„Иконата на Мерцедес отива в отбора-икона. По обратния път на Шумахер. Джон Елкан винаги е харесвал Хамилтън. Търси го и го привлича не само заради опита и уменията, а заради харизмата, статута, привличането. Хамилтън е магнит и за спонсорите, и за инженерите. Много от интересите му извън пистата пък съвпадат с тези на Ферари.“

„Ла Стампа“ също отбеляза, че съчетаването на Скудерията с нейната история и значение точно с англичанина е нещо необичайно.

„Комбинацията от известността на Ферари и глобалността на Люис Хамилтън означава създаването на атракция, каквато Формула 1 може би не е виждала досега.“

„Спортът рядко ражда подобни съчетания. Хамилтън никога не е бил просто пилот. Той е човекът, спечелил 7 титли – колкото Шумахер – и в процеса на спечелването им промени правилата. Хамилтън е човек, който при скорост от 300 км/ч не забравя света около себе си и той ще кара така за Ферари от 2025 г. Брандът без граници ще се обедини с пилота без лимити.“

„Гадзета дело спорт“ припомни някои от най-големите двубои в историята, до които се стига заради огромното желание за успех на пилотите в един и същи отбор.

„Историята на Ферари и F1 е пълна с подобни прецеденти с всички рискове, произтичащи от присъствието на двама супер пилоти в един отбор. Последният пример дори е скорошен. Привличането на Льоклер промени баланса във Ферари след четири сезона на мирно близко съществуване на Себастиан Фетел и Кими Райконен. А извън пределите на Маранело някои съперничества са записани в историята. На първо място – двубоят на Ален Прост и Аертон Сена през 1988-1989 г. Както и горчивата конфронтация между Нелсън Пике и Найджъл Менсъл през 1987 г. Или тази между Хамилтън и Нико Розберг, достигнала апогея си при сблъсъка помежду им на старта на Гран при на Испания през 2016 г. Сега ще гледаме Хамилтън и Льоклер. Ще летят ли искри?“

„Всеки пилот рано или късно е изкушен от червената кола, както посочи Ален Прост, подписвайки с Ферари. Това важи – освен за французина – още за Хуан Мануел Фанджо, Михаел Шумахер, Фернандо Алонсо, Себастиан Фетел. Сигурно щеше да се случи и със Сена ако не бе загинал. Всичките шампиони, които нямат да доказват никому нищо.“

„Историята си е история, независимо, че в Маранело не е идвала титла от 2007 г. насам. Ако Хамилтън спечели корона с Ферари – за него би била осма, то това би го превърнало в абсолютна легенда. И би било достоен за Оскар сценарий в холивудски филм“, написа още „Гадзета дело спорт“.