Начало Други Валентино Роси печели и в Малайзия

Валентино Роси печели и в Малайзия

72
0

Състезателят на Ямаха, Валентино Роси, спечели своята девета победа за сезона, след като триумфира и в Малайзия на пистата Сепанг.

Италианецът се придвижи на втора позиция във втората обиколка, след което много бързо се лепна отзад на Дани Педроса. Така двамата се движиха до 11-тата обиколка, когато Доктора изпревари испанеца и оттам нататък лесно спечели победата.

Битката за третото място обаче бе интересна, като в нея бяха намесени Андреа Довициозо, Ники Хейдън, Кейси Стонър и Шиния Накано.

И докато обиколките се нижеха, Стонър имаше проблеми да поддържа темпото на конкурентите си, като Накано му отне петата позиция в 16-тия тур и се приближи до пилотите напред.

В началото на 18-тия тур Хейдън открадна третото място от Довициозо, но той много бързо си върна позицията. Във втория завой обаче Хейдън отново стана трети. След това италианецът отново си върна третата позиция и оттам нататък се пазеше успешно от набезите на американеца. Така Довициозо за първи път се качи на подиума в MotoGP.

Хорхе Лоренцо, който също имаше реални шансове за третото място, падна в 12-тия тур, като след това стана, но само за да се прибере в пита.