ФИА, Бърни Еклестън, експерти, фенове и пресата не вярват, че Ферари са готови действително да напуснат Формула 1 в края на годината.
Известният италиански екип не одобрява концепцията за бюджетния таван и двойните стандарти и предупреди, че ако този режим не се промени, ще напусне Формула 1.
„Не съм аз човекът, който да говори за перфектни бракове, – казва шефът на Формула 1, който в момента се развежда със съпругата си, Славица – но това е перфектен брак.“
„Нещата са толкова прости и няма да се променят. Надявам се, че Ферари няма да се оттеглят. Все нещо може да бъде решено, така че всички да са щастливи, но няма да е лесно.“
Техническият съветник на ФИА, Тони Пърнел, оприличи хода на Ферари на предишните предсказания за Армагедон, които не са се случили.
„Оптимист съм“ – цитиран е Пърнел от вестник „Сън“. „Когато се изисква промяна, отборите се оплакват от наставащ Армагедон – замразяването на двигателите, преминаване към V8 агрегати и т.н.“
„При всеки един случай е имало хора, които са твърдели, че Формула 1 ще се разпадне. Всичко това обаче прави ФИА по устойчива на тези истерии“ – добавя Пърнел.
Макс Мозли не е коментирал, но източници, близки до президента на ФИА, са разкрили, че той не е бил особено впечатлен от заплахата на Ферари, тъй като тя „нито е неочаквана, нито ще се реализира“.














