Начало Formula E News Верлайн спечели еПри на Мексико Сити

196
0
Паскал Верлайн
Паскал Верлайн, снимка Формула Е

Паскал Верлайн спечели еПри на Мексико Сити. Пилотът на Порше потегли от полпозишън и водеше през цялата състезателна дистанция на пистата „Аутодромо Ерманос Родригес“. Това бе втори успех за Верлайн на това трасе след този преди две години. Втори и трети в Мексико Сити финишираха Себастиен Буеми (Енвижън Рейсинг) и Ник Касиди (Ягуар Рейсинг).

ЕПри на Мексико Сити е кръг №1 за сезон 2023-24 във Формула Е. Състезанието се провежда на добре познатата писта „Аутдромо Ерманос Родригес“, разположена в столицата на Мексико. За разлика от F1, Формула Е използва по-различна конфигурация на трасето. Тя е с дължина от 2.628 км и включва легендарния завой Пералтада

Времето преди откриващия старт за сезон 2023-24 във Формула Е беше сухо и слънчево. Броени минути преди старта стана ясно, че Серхио Сете Камара (ERT Formula E Team) няма да потегли заради технически проблем. Следователно на решетката застанаха 21 болида.

Верлайн поведе след изгасването на червените светофари в Мексико Сити. Зад германеца бяха Буеми, Гюнтер, Касиди, Еванс, Вандоорн, Фрайнс и Верн. По-назад бяха световните шампиони Джейк Денис и Щофел Вандоорн.

Верлайн запази водачеството след първите 5 тура от еПри на Мексико Сити. В по-задната част имаше инциденти с участието на Антонио Феликс да Коща (Порше) и Лукас ди Граси (Abt Cupra FE Team). Двамата шампиони започнаха по ужасен начин сезон №10 във Формула Е.

В седмия тур Робин Фрайнс (Енвижън Рейсинг) също се оттегли заради удар в секцията около стадиона Форо Сол. Инцидентът на нидерландеца доведе до поява на кола за сигурност, която остана на трасето 2-3 тура.

Верлайн запази първото място след преполовяването на състезателната дистанция и използването на атакуващите режими. Германецът имаше аванс от 2.5 сек. спрямо Буеми. Зад швейцареца се движеха Касиди, Гюнтер, Еванс, Верн, Хюз, Вандоорн, Денис и Нато. В същото време трибуните около пистата отново бяха пълни.

До края на надпреварата в Мексико Сити нямаше съществени промени в класирането. По този начин Верлайн записа първи успех за сезон 2023-24 и общо пети във Формула Е. Това беше и втори успех за германеца в Мексико.

Втори и трети в снощната надпревара финишираха Себастиен Буеми и Ник Касиди. Новозеландецът записа най-бързата обиколка и добави още една точка към актива си.

Четвърти финишира Максимилиан Гюнтер (Мазерати MSG), следван от Мич Еванс (Ягуар Рейсинг) и Жан-Ерик Верн (DS Пенске). В топ 10 намериха място още Джейс Хюз (Макларън), Щофел Вандоорн (DS Пенске) и пилотите на Андрети Джейк Денис и Норман Нато.