Начало Formula E News Верн с важна крачка към титлата след победа в Швейцария

Верн с важна крачка към титлата след победа в Швейцария

241
0
Жан-Ерик Верн
Жан-Ерик Верн, снимка: Формула Е

Жан-Ерик Верн направи важна крачка към титлата във Формула Е този сезон. Пилотът на DS Techeetah спечели еПри на Берн в Швейцария. В същото време основният му конкурент за короната Лукас ди Граси завърши едва 10-и.

Така преди последните 2 състезания в Ню Йорк шампионът Верн има аванс от 33 точки пред Ди Граси. Пред бразилеца на 2-а позиция дори излезе съотборникът на Верн – Андре Лотерер, който е на 1 т. пред Лукас

На старта поведе Верн пред Мич Еванс от Jaguar, който задържа позицията си спрямо тръгналия по-добре Себастиан Буеми от Nssan e.dams. По-назад обаче стана масова катастрофа, в която участваха Бърд, Гюнтер, Фрийнс, Д’Амрозио и Верлайн. Те буквално запушиха трасето и състезанието бе спряно.

След близо час то бе подновено зад колата за сигурност. Пилотите бяха подредени според класирането им в стартовата решетка.

А това доведе до недоволството на много от тях, които бяха спечелили доста позиции след хаоса на старта.

След прибирането на сейфтикара поведе Верн, пред Еванс, Буеми, Верлайн и Гюнтер. Мич започна да притиска французина. Бърд изпревари Гюнтер и излезе на 5-а позиция. Малко след това обаче Верлайн спря на трасето с технически проблем. Заради това бе назначен пълен режим на жълт флаг.

Отпред Еванс атакуваше непрестанно лидера. Верн обаче се защитаваше отлично. В същото време основният му съперник за титлата – Лукас ди Граси, бе напреднал до 12-о място след старт от 19-о.

Отивайки към края на надпреварата, Жан-Ерик дръпна малко пред Еванс, който пък бе доближен от Буеми. В последните обиколки обаче заваля дъжд. Но Верн задържа лидерството в трудните условия и спечели, следван от Еванс, Буеми и Лотерер, който изпревари Бърд в края след грешка на Сам.