Начало MotoGP News Винялес с категорична победа в Гран при на Малайзия

Винялес с категорична победа в Гран при на Малайзия

436
0
Маверик Винялес
Маверик Винялес; снимка: Ямаха

Маверик Винялес спечели чудесна победа в Гран при на Малайзия, предпоследен кръг от световния шампионат на MotoGP. Той поведе бързо, отвори разлика и не позволи да бъде доближен до финала. С него на подиума се качиха Марк Маркес и Андреа Довициозо.

Франко Морбидели излезе начело след старта, но Джак Милър го изпревари в първия завой. Маверик Винялес се вмъкна в тяхната битка. Отначало Милър не го пусна напред. Андреа Довициозо излезе трети, а Марк Маркес бе четвърти. Винялес излезе пръв след още няколко завоя, докато световният шампион и за 2019 г. бързо взе третата позиция.

Пети в началото се нареди Валентино Роси, следван от Франко Морбидели и Алекс Ринс. След недобър старт спечелилият полпозишъна Фабио Куартараро бе едва осми.

Винялес успя да отвори разлика от малко над секунда, докато зад него Маркес и Милър водеха битка за втората позиция. Пилотът на Хонда се пребори и подгони съперника от Ямаха. Милър загуби още едно място, след като и Довициозо го задмина.

След първите 5-6 обиколки от състезанието колоната се поразкъса. Винялес бе на над 1,5 сек пред Маркес. Довициозо се движеше на още секунда и половина зад испанеца. Междувременно Роси изпревари загубилия баланс за момент Милър, излезе четвърти и настигна Дукати-то.

В средата на състезателната дистанция Винялес вече бе с 1,7 сек аванс пред Маркес

Довициозо бе изостанал от Марк на почти три секунди, а Роси се движеше на 0,3 сек зад него.

Пет обиколки преди карирания флаг преднината на Винялес вече бе 2,5 сек. Милър бе загубил още една позиция – от Куартараро – вървеше осми. Роси продължаваше да се бори с Довициозо, а до тях се приближи и Ринс.

След 20 обиколки пред препълнените с над 103 000 зрители трибуни на пистата Сепанг Маверик Винялес успешно финишира в състезанието, на цели 3 секунди пред Марк Маркес. Довициозо остана трети.