Начало Картинг Втора поредна победа за Барболов в Auto-Kart

Втора поредна победа за Барболов в Auto-Kart

557
0
Варсано, Барболов и Маринов, снимки: Каролина Шулейевска

Слънчево и горещо време посрещна участниците в 5-ия кръг от националния любителски шампионат по картинг Lotus Sofia Auto-Kart Championship в Благоевград, проведен вчера 29 август. Това информира auto-kart.com.

Втора поредна победа спечели трикратния шампион Борис Барболов (Lotus SF), като този път успеха му бе безапелационен. Триумфът на Lotus SF пък бе двоен в това състезание, благодарение на извоюваното второ място от съотборника му Данаил Варсано. Трети на подиума бе Тома Маринов от Pro Racing Team.

Три манша от по 18 обиколки по схемата „всеки срещу всеки“ определи класирането. При наличните 9 карта в съботния ден и записалите се 10 участника, състезателите бяха разделени в 3 групи – A, B и C., Респективно маншовете също бяха три, като битките бяха между пилотите от групи A-B, B-C и A-C в отделните маншове.

Юлиян Гошев, Калоян Костадинов и Тома Маринов

Данаил Варсано от Lotus SF спечели първото място в първия манш, следван от Тома Маринов, Юлиян Гошев (Pro Racing Team) и Йордан Пенчев (Shadow Kart Team). Класирането допълниха дебютиралите в шампионата Николай Тодоров, Диян Димитров (X3) и Стефан Кисимов.

Във втория манш Барболов и Варсано не оставиха никакви шансове на своите съперници и окупираха първите две места. След тях се наредиха Калоян Костадинов, Диян Димитров, Мартин Балабанов и Стефан Кисимов.

В трети манш Барболов отново бе недостижим начело, а в красива тройна битка за второто място се пребори Тома Маринов, следван от съотборника му Юлиян Гошев и Калоян Костадинов. Йордан Пенчев не успя да се добере до по-предна позиция на финала от 5-та, след като отново не изтегли конкурентна машина на жребия. Николай Тодоров и Балабанов (X3) останаха 6-и и 7-и.

Николай Тодоров, Мартин Балабанов и Йордан Пенчев

С двете си победи в маншовете, Барболов извоюва победата в състезанието. „Това е от онези дни, в които имаш страхотен късмет, тъй като изтеглих най-силните картове на жребия и се възползвах по най-добрия начин от това“, сподели победителя след финала.

След двойния подиум за Lotus SF миналия кръг, този път отбора прибра максимално възможния брой точки със спечелването на двойната победа и по този начин увеличи преднината си в отборното класиране.

В индивидуалното класиране Барболов излезе начело с 2 точки пред Пенчев, а разликата между Маринов и Варсано се сви също до 2 точки. Шестият кръг ще се проведе на 12 септември, а пистата домакин се очаква да бъде допълнително потвърдена.