Начало Moto News WorldSBK: Дубъл на Дейвис и Ducati на Лагуна Сека

WorldSBK: Дубъл на Дейвис и Ducati на Лагуна Сека

41
0

Час Дейвис и екипът на Ducati постигнаха перфектна двойна победа на пистата Лагуна Сека. Това е първият дубъл на модела Panigale и успех № 11 и 12 за италианския производител на Лагуна Сека в Калифорния. За Дейвис това перфектен уикенд, който му донесе първият полпозишън, победа в двете състезания и най-бързата обиколка за деня.

В първото състезания Дейвис водеше от старта до финала и спечели с преднина от 1.798 сек.  След няколко дни ярко слънце в Калифорния, за 9-ия кръг от шампионата в WorldSBK имаше буря и дъжд. На мократа писта най-бърз бе Джонатан Риа (Kawasaki Racing Team), но когато дойде време за първото състезание, слънцето изгря. Дейвис направи перфектен старт, взе холшота и в 5-ата обиколка вече водеше с 1.6 сек. Въпреки че двамата от Kawasaki – Том Сайкс и Джонатан Риа бяха по петите му, британецът от Aruba.it Racing Ducati спечели победата – 6-та в WorldSBK и 2-а с машина на Panigale. Зад него дуелът бе за 2-о и 3-о място, взети съответно от Сайк и Риа.

Давиде Джулиано (Aruba.it Racing – Ducati SBK Team) финишира 4-и, след като направи лош старт от първа редица, но бе по-бърз от Жорди Торес (Aprilia Racing Team – Red Devils) който стартира до Джулиано, а завърши 5-и. Алекс Лоус  (Voltcom Crescent Suzuki) стана 6-и след като Леон Хаслам се хлъзна. Шампионът Силвен Гинтоли  с Pata Honda финишира 7-и, пред съотборника си и шампион в Суперспорт – Михаел ван дер Марк. Леандро Меркадо финишира 9-и за Barni Racing Ducati, въпреки че аржентинецът направи тежка катастрофа в  събота. 10-и стана Леон Камие (MV Agusta Reparto Corse), а Ранди де Пюние (Voltcom Crescent Suzuki) и Роман Рамос (Team Go Eleven) се наредиха 11-и и 12-и. Леон Хаслам спечели 3 точки от 13-ото си място с Aprilia, като бе пред младия пилот – Кристоф Понсон (Team Pedercini) -14-и. последен в зоната на точките бе Джанлука Визело (Grillini Racing), който спечели първата си точка в WorldSBK.

За Althea Racing състезанието бе трудно, тъй като Николо Канепа отпадна с технически проблем на 2-ия завой още в първата обиколка. Неговият съотборник Матео Байоко имаше инцидент при старта, а след това катастрофира на Тирбушона.

Също като в първото състезание, във второто Дейвис поведе от старта, следван от дуото на Kawasaki Racing Team – Том Сайкс и Джонатан Риа, а 4-и бе Хаслам.  На финала зад Дейвис на 1.406 сек. бе Сайкс, а Риа допълни подиума.

Двамата пилоти на Aprilia Racing – Жорди Торес и Леон Хаслам станаха 4-и и 5-и. те финишираха пред Айртон Бадовини  (BMW Motorrad Italia), който направи добро състезание и стана 6-и, след като не завърши първото състезание. Михаел ван дер Марк бе по-бърз от Николо Канепа в техния персонален двубой на пистата за 7-о място. Меркадо стана отново 9-и пред Леон Камие. В зоната на точките влязофа още Ранди де Пюние, Роман Рамос, Матео Байоко, Джанлука Визиело и Кристоф Понсон.

Заради дъжда, който запръска в началото на втората обиколка Давиде Джулиано и Силвен  катастрофираха. Джулиано бе закаран в медицинския център за преглед, но нямаше контузии и се прибра в бокса.