Начало Moto News WorldSBK: Дейвис с първа победа, Риа с 80-а на Лагуна Сека

WorldSBK: Дейвис с първа победа, Риа с 80-а на Лагуна Сека

126
0

На атрактивната писта Лагуна Сека в Калифорния, преди лятната пауза двама пилоти си тръгват доволни. Джонатан Риа (Kawasaki Racing) спечели своята 80-а победа в кариерата и ще отдъхва като лидер в класирането. Малко след това първата победа за сезона спечели Чаз Дейвис (ARUBA.IT Racing – Ducati).

В състезанието Tissot Superpole Race, което от този сезон е в програмата, триумфира Риа. Това бе 80-а победа в кариерата на британския пилот. Първото място бе 250-о за Великобритания в шампионата. За 50-и път в историята на WorldSBK подиумът е изцяло британски. Причината е, че втори бе Дейвис, а трети Том Сайкс (BMW Motorrad). Нова катастрофа претърпя съотборникът на Дейвис – Алваро Баутиста.

В последното състезание на Лагуна Сека триумфира Чаз Дейвис. Пилотът от Уелс доминираше от старта до финала и взе първата си победа за сезон 2019.

Дейвис направи отличен старт, поведе и още на първите два завоя дръпна напред. Неговият съотборник Баутиста не стартира. Причината е контузията, получена при падането на предишното състезание.

За Дейвис това бе първа победа от второто състезание на Арагон през 2018 г. След него, втори се нареди Риа.

Третото място зае турският пилот Торпак Разгатлиоглу (Turkish Puccetti Racing). Тримата се движиха така до финала. След втората обиколка Баутиста, който контузи рамото си при падането в предишното състезание, получи силни болки и се прибра в бокса. Две обиколки по-късно третият в класирането – Михаел ван дер Марк (Pata Yamaha) спря с технически проблем.

За сметка на това неговият съотборник Алекс Лоус се нареди на 4-о място след отлично каране. Той води битка с Том Сайкс, който стана 5-и. След него бе Леон Хаслам (Kawasaki Racing). Седми стана Лорис Баз (Ten Kate Racing – Yamaha), а след него бе Жорди Торес (Pedercini Racing). След като бе на роша стартова позиция, Марко Меландри (GRT Yamaha) стана 9-и. След него бе Майкъл Рубен Риналди(BARNI Racing).