Начало Moto News WorldSBK: Първи успех за Лоус, Yamaha с дубъл в Бърно

WorldSBK: Първи успех за Лоус, Yamaha с дубъл в Бърно

47
0

Алекс Лоус (Pata Yamaha) спечели първата си победа в Супербайка. Той бе най-бърз във второто  състезание в WorldSBK на пистата в Бърно. Това стана след падане на лидера в класирането и победител от вчерашното състезание Джонатан Рей (Kawasaki Racing). Пред хиляди чешки фенове на Automotodrom Brno, Yamaha двоен успех – първо и второ място, а Лоус стана 6-ия победител за този сезон.

В челото всички запазиха позициите си а Михаел ван дер Марк (Pata Yamaha) атакува съотборника си на първите завои, като избра вътрешната линия на завой 1. В същото време Марко Меландри (Aruba.it Racing – Ducati) cнаправи страхотен рейд от 8-о до 3- о място в края на втората обиколка. След това имаше още драматични моменти, в който Рей падна на завой 12-и, след контакт със своя съотборник Том Сайкс. Той не можа да се върне на пистата. Това е първото му не завършване на състезание през този сезон.

След това Марко Меландри изпревари Лоус и поведе, но не можа да коттролира своят мотоциклет Ducati и мина през чакъла. Това прати италианеца на опашката. След това Сайкс се хлъзна на 6-ата обиколка. Така дамата пилоти на KRT останаха бед точки, а Меландри стигна до 6-о място.

Така двамата пилоти на Yamaha се бореха до финала, но Лоус бе по-бързият, а Ван дер Марк остана 2-и. За холандеца това е бе още един подиум, който го прати на 3-о място във временното класиране. След него, 3-и бе Чаз Дейвис (Aruba.it Racing – Ducati). Сега Рей води с 65 т. в общото подреждане.

Четвърти стана Юджийн Лавърти (Milwaukee Aprilia), за който това е най-добрия резултат тази година. След него бе съотборникът ме Лоренцо Савадори, което е добър резултат за италианския производител Aprilia. Михаел Рубенс Риналди (Aruba.it Racing – Junior Team) постигна най-доброто класиране в кариерата си – 6-о място и то от 11-и на старта. Той финишира пред Леон Камиър  (Red Bull Honda) – 7-и, а Шави Форес Barni Racing) се върна в топ 10 – 8-и. Десетката оформиха Торпак Разгатлиоглу (Kawasaki Puccetti Racing) и Роман Рамос (GoEleven Kawasaki).