Начало Moto News WorldSBK: Риа печели на Донингтън, повежда в шампионата

WorldSBK: Риа печели на Донингтън, повежда в шампионата

159
0

На мокрото първо състезание на пистата Донингтън парк в Англия, световният шампион Джонатан Риа (Kawasaki Racing) финишира първи. Със своята 76-а победа той вече е лидер в световния шампионат, след като основният му конкурент Алваро Баутиста (ARUBA.IT Racing – Ducati) се разби. Риа сега води с 339 т. пред испанеца със 330.

Риа поведе на първия завой и още на първата обиколка имаше секунда преднина. Стартиралият от първа позиция Том Сайкс (BMW Motorrad) стана втори. Трети бе Леон Хаслам (Kawasaki Racing). На следващите две места се наредиха Лорис Баз (Ten Kate Racing – Yamaha) и Алваро Баутиста. Той обаче бе изпреварен от Алекс Лоус (Pata Yamaha).

В челото Риа беше лидер, докато Хаслам водеше битка с Баз и Сайкс. След 8 обиколки Джонатан водеше със 7 секунди. Жорди Торес падна на завой 6. Сандро Кортезе го последва ва същото място на същата обиколка. После упражнението повтори и Баутиста, но доста по-атрактивно. Това бе втората поредна катастрофа на Баутиста.

До края на състезанието за Риа нямаше проблеми да финишира първи. След него, на подиума му асистираха Сайкс и Хаслам.

Четвърти стана Лорис Баз, следван от Алекс Лоус. Леандро Меркадо (Orelac Racing VerdNatura) финишира 6-и, а след него бе Питър Хикман (BMW Motorrad). Това бе най-доброто класиране на британеца и то като заместващ пилот. Осми стана Михаел ван дер Марк (Pata Yamaha). Топ 10 оформиха Алесандро Делбианко (Althea Mie Racing) и Чаз Дейвис (ARUBA.IT Racing – Ducati).