Начало Moto News WSBK: Баутиста прекъсна серията на Разгатлиоглу в Портимао

WSBK: Баутиста прекъсна серията на Разгатлиоглу в Портимао

291
0
Алваро Баутиста, Дукати
Алваро Баутиста, снимка Дукати

Алваро Баутиста спечели второто състезание на пистата Портимао, девети кръг от сезон 2022 в световния Супербайк шампионат (WSBK). Пилотът на Дукати потегли от втора позиция и този път успя да грабне победата на португалското трасе. Втори финишира победителят от предишните два старта Топрак Разгатлиоглу с Ямаха, а трети остана Джонатан Рей с Кавазаки.

Разгатлиоглу отново се изстреля на първа позиция след изгасването на червените светофари в Портимао. Световният шампион искаше да запише хеттрик на невероятното португалско трасе. Зад него бяха Рей, Баутиста, Риналди, Лоус, Локатели и Басани.

Рей изпревари Разгатлиоглу в завоя Torre Vip и поведе колоната. Британецът искаше да прекъсне негативната серия без нито една победа от месец май. Лоус пък направи неуспешна маневра срещу Риналди.

Във втората обиколка Лукас Махиас приключи участието си в състезанието. Пилотът на Пучети Кавазаки все още не знае какво ще е бъдещето му в WSBK след края на 2022 г.

17 тура преди края на състезателния уикенд в Портимао Баутиста допусна грешка, но успя да се задържи на своя мотор. Не такъв беше късмета на Аксел Басани. Състезателят на Motocorsa Racing Дукати записа първото си отпадане от началото на сезона.

Разгатлиоглу атакува и изпревари Рей на спирането на завой №1 на пистата Портимао. Радостта на турчина бе кратка, тъй като Баутиста изпревари него и Рей при по-следващото минаване през дългата старт-финална права.

Баутиста започна да се откъсва, докато Разгатлиоглу мина пред Рей. По-назад Ринади се бореше с Лоус, а Лекуона катастрофира на 14-ти завой. Пилотът на Хонда се качи обратно на своя мотор и продължи напред.

До финала на състезание №2 на Алгарве Баутиста записа 12-ти успех от началото на сезон 2022 в WSBK и общо втори на трасето край Портимао. Втори и трети завършиха Разгатлиоглу и Рей. Четвърти финишира Михаел Рубен Риналди (Дукати), следван от Алекс Лоус (Кавазаки), Андреа Локатели (Ямаха), Скот Рединг (БМВ), Шави Виерж (Хонда), Гарет Героф (GRT Ямаха) и Лорис Баз (Bonovo БМВ). Топ 15 допълниха Филип Йотл (GoEleven Дукати), Михаел ван дер Марк (БМВ), Лука Бернарди (Барни Дукати), Роберто Тамбурини (Ямаха Motoxracing WorldSBK Team) и Джейк Гание (Attack Performance Yamaha Racing).

В общото класиране Баутиста заема първата позиция с актив от 448 точки. Втори е Разгатлиоглу с 392 пункта пред Рей с 366. Топ 5 допълват Риналди (232) и Локатели (196). При конструкторите Дукати е начело с 479 точки. Следват Ямаха (433) и Кавазаки (394). Последните две позиции са заети от БМВ (201) и Хонда (194).